مقالات آموزشی

دکوراسیون مغازه میوه فروشی باید چگونه باشد ؟

دکوراسیون مغازه میوه فروشی

میوه به عنوان یکی از ضروری‌ترین موارد در تغذیه انسان‌هاست که نقش بسیار زیادی در حفظ سلامت کلی بدن دارد. کسانی که در این زمینه مشغول به ارائه خدمات و فروش محصولات هستند، باید به دکوراسیون مغازه خود توجه داشته باشند. دکوراسیون مغازه میوه فروشی اگر به شکل استاندارد و عالی طراحی شده باشد، باعث جذب مشتریان می‌شود.

ایده‌های مختلفی وجود دارد که به افراد کمک خواهد کرد تا بتوانند دکور میوه فروشی خود را به شکل ایده‌آل طراحی کنند. اگر می‌خواهید در زمینه طراحی مغازه میوه فروشی بیشتر بدانید کافی است تا پایان مقاله همراه ما باشید.

دکور میوه فروشی

شناخت ایده‌های جالب طراحی دکوراسیون مغازه میوه فروشی

فارغ از هر گونه طراحی در دکوراسیون داخلی، باید توجه داشته باشید که در نگاه اول، مشتری بیرونی‌ترین لایه چیدمان میوه فروشی را مشاهده می‌نماید. در واقع لایه بیرونی مغازه میوه فروشی می‌تواند مشتری را به خود جذب کرده و باعث فروش بیشتر شود. پس بهتر است در بحث طراحی دکور میوه فروشی به این موضوع توجه داشته باشید و سپس به دنبال طراحی لایه‌های بعدی بروید.
وجود یک سری ترفندهای مختلف و ایده‌های خلاقانه باعث می‌شود تا به کار خود رونق ببخشید. در صورتی که می‌خواهید در مورد شیوه طراحی مغازه میوه فروشی بیشتر بدانید، بهتر است به نکات گفته شده در زیر توجه کنید و از تصاویر ایده برای میوه فروشی خود استفاده کنید:

دکور میوه فروشی

مقاله پیشنهادی: فروشگاه های زنجیره ای

توجه کردن به قفسه مغازه میوه فروشی

یکی از نکات کلیدی در هنگام طراحی دکوراسیون میوه فروشی این است که متراژ داخلی مغازه را در نظر داشته باشید. قفسه بندی داخلی باعث می‌شود تا بتوانید میوه‌های فصلی و صیفی‌جات را به شکل مناسب دسته بندی کنید. در طراحی دکوراسیون مغازه میوه فروشی کوچک در نظر گرفتن قفسه میوه فروشی از اهمیت زیادی برخوردار است. سعی کنید قفسه‌ها را به گونه‌ای تنظیم کنید که علاوه بر نصب آسان برای تمیز کردن آن دچار مشکل نشوید.

مشتریان باید با توجه به وضعیت خود بتوانند به قفسه‌ها دسترسی پیدا کنند. استفاده از قفسه‌های متحرک برای فضای داخلی میوه فروشی توصیه می‌شود چرا که سینی‌های نصب شده قابلیت جا به جایی داشته و کار شما را آسان می‌نماید. همواره سعی کنید در طراحی قفسه‌ها، از ایده‌های خلاقانه استفاده کنید تا مشتری برای پیدا کردن محصول مورد نظر خود دچار مشکل نشود.

دکور میوه فروشی

برای دسته بندی محصولات و گروه‌ بندی میوه و صیفی جات می‌توانید از تخت سه لایی استفاده کنید. بهره‌گیری از باکس‌های مختلف و ساخت درخت‌های نمادین در فضای مغازه باعث می‌شود تا جذابیت محیط را به شکل قابل توجهی افزایش دهید. اگر فضای داخلی میوه فروشی بزرگ است می‌توانید از عناصر طبیعی مختلف نظیر سنگ، چوب، فلز و غیره به شکل نمادین استفاده کنید. این موارد باعث جذابیت داخلی محیط میوه فروشی خواهد شد که برای مشتریان دارای اهمیت است.

جهت آشنایی و انتخاب بهترین قفسه می توانید به مقاله قفسه های فروشگاهی مراجعه نمایید.

دکور میوه فروشی

شما به عنوان یک فروشنده باید مسائل بسیار زیادی را در مورد فروشگاه خود در نظر داشته باشید یکی از این موارد که باید نسبت به آن حساس باشید حفظ نظافت چرخ خرید فروشگاهی می‌باشد. با این بلاگ همراه باشید.

استفاده از مه پاش در طراحی داخلی

زمانی که بخواهید طراحی دکوراسیون مغازه میوه فروشی را به بهترین شکل انجام دهید، باید به نیاز مشتری توجه داشته باشید. مه پاش باعث می‌شود تا قفسه و میز میوه‌ها حس تازگی داشته باشند. استفاده از یک منبع آب مناسب و پمپ ساده می‌تواند در این زمینه به شما کمک نماید تا محیط داخلی میوه فروشی را به شکل دلخواه تزئین کنید.

مشتری زمانی می‌تواند جذب محصولات شما شود که در طراحی داخلی از ایده‌های جذاب استفاده کنید. خرید محصولات تازه برای مشتریان از اهمیت زیادی برخوردار است لذا وجود مه پاش باعث ایجاد حس تازگی در میوه و صیفی‌جات می‌شود.

دکور میوه فروشی

توجه کردن به نورپردازی محیط

زمانی که به دنبال یک طراحی نوین هستید، باید بدانید که نور پردازی از اهمیت زیادی برخوردار است. طراحی دکوراسیون مغازه میوه فروشی باید به گونه‌ای باشد که کیفیت بصری میوه‌ها مورد توجه بسیاری از مشتریان قرار بگیرد. تنظیم کردن نورپردازی به گونه‌ای که بر روی قفسه‌ها منعکس شود از اهمیت زیادی برخوردار است.

در زمینه نورپردازی اگر بخواهید به بهترین شکل عمل کنید، کافی است از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید تا بتواند شما را در ایجاد یک دکوراسیون بصری زیبا کمک نماید.

به شما پیشنهاد میکنیم برای آشنایی با اصول نورپردازی مقاله نورپردازی فروشگاه را مطالعه نمایید.

دکور میوه فروشی کوچک

استفاده از ارتفاع دیوار در محیط‌های کوچک

اگر دارای فضای کوچک هستید، می‌توانید جهت طراحی دکور میوه فروشی کوچک از استندهای طبقاتی مختلف استفاده کنید. وجود استندهای طبقاتی به جای میز به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به راحتی میوه‌ها را در قفسه‌های مختلف قرار دهید به گونه‌ای که به آسانی در دسترس مشتریان قرار داشته باشد. استفاده از استند باعث می‌شود تا میوه و صیفی‌جات در ارتفاع بالاتری از چشم مشتری قرار داشته باشد که این امر باعث جذب مشتری خواهد شد.

دکوراسیون میوه فروشی

استفاده از آینه در میوه فروشی

نقش آینه در دکور مغازه میوه فروشی

زمانی که بخواهید محیط دکوراسیون مغازه را دلباز‌تر و روشن‌تر از گذشته کنید، می‌توانید از آینه استفاده کنید. دکوراسیون مغازه میوه فروشی زمانی می‌تواند بسیار جذاب و لذت بخش باشد که از ایده‌های خلاقانه استفاده شود. وجود آینه علاوه بر انعکاس نور در فضا، باعث این می‌شود که مشتری بتواند با یک نگاه میوه‌های اطراف خود را مشاهده نماید.

در واقع آینه به عنوان یک کمک کننده برای مشاهده تمام محصولات موجود در مغازه میوه فروشی است، که در عکس میوه فروشی بالا مشاهده میکنید.

دکوراسیون میوه فروشی

گروه بندی محصولات

توجه به گروه بندی محصولات

بهتر است برای جذاب شدن دکوراسیون مغازه میوه فروشی بر روی جنبه‌های رنگی میوه‌ها و همچنین مرتبط بودن آنها با یکدیگر توجه کنید. به عنوان نمونه در سالاد، خیار و سبزیجات مختلف نظیر کاهو با یکدیگر ترکیب می‌شوند، لذا بهتر است این دو را در کنار یکدیگر قرار دهید. هر چه محصولات مرتبط را در کنار یکدیگر قرار دهید باعث می‌شود تا مشتری بتواند محصولات بیشتری را از شما خریداری نماید.

دکوراسیون میوه فروشی

استفاده از محصولات با کیفیت

علاوه بر موارد گفته شده در جذب مشتری و فروش بیشتر، زمانی می‌توانید به خواسته خود برسید که محصولات با کیفیتی را به مشتریان ارائه کنید. برای جذب مشتری بهتر است از ورودی مغازه تا بخش‌های داخلی، از تازه‌ترین میوه و سبزیجات استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا مشتری در نگاه اول جذب محصولات شما شود. زمانی که بتوانید مشتری را جذب کنید، با استفاده از ایده‌های جذاب در طراحی دکوراسیون مغازه قادر خواهید بود تا فروش خود را افزایش دهید.

درصورتی که در مغازه خود نیاز به یخچال جهت نگهداری محصولات بصورت تازه و باکیفیت دارید بهتر است از مقاله یخچال صنعتی استفاده نمایید .

دکوراسیون میوه فروشی

تمیزی دکوراسیون مغازه

یکی از موارد با اهمیت در طراحی دکوراسیون مغازه میوه فروشی این است که پس از اجرای ایده‌های ذهنی خود، بهتر است هر روز یک بار دکوراسیون مغازه را تمیز کنید. پاکیزگی مغازه میوه فروشی علاوه بر ایجاد حس تازگی میوه و سبزیجات به مشتری، باعث ایجاد یک محیط دلنشین می‌شود. زمانی که مغازه میوه فروشی از رنگ و بوی خوبی برخوردار است، مشتری به ایمنی محصولات شما پی خواهد برد و با اعتماد بیشتری خرید خود را نهایی خواهد کرد.

در واقع اگر بخواهید مشتریان را جذب مغازه کنید، بهتر است به بهداشت محیط توجه داشته باشید. هر کدام از موارد گفته شده می‌تواند به عنوان یک راه کار عملی برای جذب مشتری و فروش بیشتر باشد.

چیدمان صحیح در میوه فروشی

توجه داشته باشید استفاده از تجهیزات فروشگاهی مانند اتیکت قیمت نیز می تواند در دکوراسیون مغازه میوه فروشی شما اهمیت داشته باشد.

جمع بندی

زمانی که بخواهید یک مغازه میوه فروشی راه اندازی کنید، علاوه بر انتخاب محصولات و میوه‌های با کیفیت و درجه یک، نیاز به طراحی دکوراسیون ایده‌آل دارید. دکوراسیون مغازه میوه فروشی از جمله موارد با اهمیت است که باعث جذب مشتریان خواهد شد. توجه داشته باشید که هر چه میوه‌های با کیفیت خریداری کنید اما نتوانید به دکوراسیون مغازه خود اهمیت دهید، نمی‌توانید فروش مناسبی داشته باشید. یکی از محصولاتی که میتواند در مغازه میوه فروشی به شما کمک کند، گیره چرخشی قاب خور برای نمایش قیمت محصولات می باشد.

امروزه بسیاری از مشتریان با آگاهی‌های محیطی وارد مغازه شما می‌شوند، پس بهتر است با انتخاب یک دکور جذاب بتوانید مشتریان را جذب کرده و فروش محصولات خود را چند برابر کنید.

10 دیدگاه در “دکوراسیون مغازه میوه فروشی باید چگونه باشد ؟

 1. علی گفت:

  چقدر جالب بود. فک نمیکردم دکور میوه فروشی انقدر نکته داشته باشه.کاش همه میوه فروش ها همچین دکورای جذابی داشتن!!

 2. پوریا پوری گفت:

  وقتی بخای میوه را با این کیفیت عرضه کنی قیمتش با قیمت بازار خیلی تفاوت میکنه در حد دو برابر .برا همین همچین دکوری را جایی میشه زد که مشتریهاش با قیمت خیلی بالا مشکلی نداشته باشن و هر جایی نمیشه به این اشکال میوه فروخت

 3. علی گفت:

  سلام به همه ی دوستان خوشتیپ
  من خودم فروشگاه میوه دارم
  درست هست هزینه داره
  اما وقتی حساب کنیم با توجه به قیمت بالای میوه ها
  وقتی شما بتونید فروش بیشتری داشته باشید و درصد خرابی کمتر ی
  حتی میتونید نسبت به بقیه قیمت مناسبتری عرضه کنید
  امیدوارم موفق باشید

  1. محتوا گفت:

   سلام
   ممنون برای توضیحاتی که دادید🌹

  2. سارا گفت:

   هزینه ی هایپر میوه ۲۰۰ متر تقریبا چقدره ؟

  3. محبوبه پوراحمدی گفت:

   بد سلام میخام فروشگاه میوه داشته باشم میشه کمکم کنید

 4. علیرضا گفت:

  بسیار عالی من در مغازه میوه فروشی کار میکنم و از این مطالب چند چیز یاد گرفتم

 5. وحید گفت:

  با عرض سلام من خودم مغازه دار هستم نمیدونم شنیدین که از قدیم میگن عقل مردم تو چشماشون هست.واقعا صحت داره یک دکور خوب و یه نو پردازی و یه آهنگ ملایم و همچنین تمیزی کف و دکور بیشتر از میوه ها به چشم میاد.از پایه و اساس باید کار درست بشه.موفق باشین دوستای گلم

  1. رضا گفت:

   سلام اره درسته جنس خوب
   دکور تمیز
   نورعالی
   قیمت منصفانه
   اینها کمک میکنه فروشتون از بقیه رقبا بیشتر باشه

 6. رضا گفت:

  سلام علی آفرین درسته .قیمت مناسب فروش بیشتر ضایعات کمتر یا حتی درحدصفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *