مقالات آموزشی

انتخاب بهترین قفسه های فروشگاهی

قفسه های فروشگاهی

هنگام طراحی فضای قفسه های فروشگاهی خود‌، به نحوه قرارگیری و استفاده از قفسه‌های خرده فروشی توجه داشته باشید. از این گذشته‌، قفسه بندی شما این توانایی را دارد که طرح کلی فروشگاه خرده فروشی شما را ارتقا داده و محیطی جذاب برای مشتریان ایجاد کند.

اکنون‌، انواع مختلفی از فروشگاه‌های خرده فروشی وجود دارد که می‌توانید قفسه‌های خرده فروشی را برای آن‌ها اجرا کنید. قبل از انتخاب باید مواردی مانند نوع فروشگاه خود را بررسی کنید. به این ترتیب شما می‌توانید فضای موجود را بهینه سازی کنید و فروشگاه خود را شلوغ نکنید و مشتری خود را تحت فشار قرار ندهید.

قفسه های فروشگاهیانواع فروشگاه

• فروشگاه بزرگ: این فروشگاه خرده فروشی معمولاً به بخش‌هایی برای دسته‌های مختلف تقسیم می‌شود.

• سوپرمارکت: این فروشگاه خرده فروشی محصولات غذایی و همچنین اقلام خانگی را که در بخش‌های خاص آن‌ها مرتب شده است‌، به فروش می‌رساند. مصرف كنندگانی كه از سوپرماركت‌ها بازدید می‌كنند با هدف پر كردن موجودی خانوار خود در حال خرید هستند.

 

 

فروشگاه تخصصی: فروشگاه‌های تخصصی دارای مجموعه ای به خصوص از محصولات هستند‌، تمرکز آن‌ها بر روی یک یا دو دسته خاص است.

• فروشگاه راحتی: همانطور که نام آن اشاره می‌شود‌، این فروشگاه خرده فروشی با داشتن فروشگاه‌هایی در چندین مکان و ساعات طولانی راحتی مشتری را فراهم می‌کند.

• Superstore یا Hypermarket: این فروشگاه‌ها محصولات بی شماری دارند که از اقتصادی تا پرمیوم متفاوت هستند‌، بنابراین اطمینان حاصل می‌کنند که نیازهای همه مشتریان را برآورده ‌کنند.

حال به سوالات زیر برای انتخاب بهتر قفسه های فروشگاهی پاسخ دهید.

1. چقدر فضای ذخیره ای دارید؟

اندازه فروشگاه شما حکایت از این دارد که فضای کافی برای کار با آن وجود دارد. بنابراین‌، قفسه های فروشگاهی که خریداری می‌کنید باید اندازه فروشگاه شما باشد. به عنوان مثال‌، اگر فروشگاه کوچکتری دارید‌، قفسه‌های خریداری شده باید بتوانند کالاهای شما را به نمایش بگذارند‌، در عین حال فضای شما زیاد نیست. شایان ذکر است هنگام صحبت در مورد فاصله‌، این فقط اشاره به فروشگاه شما نیست. این همچنین در مورد بخش های داخل فروشگاه شما است. در بخش های خاص‌، قفسه بندی خرده فروشی اجرا نخواهد شد. سپس نقش‌ها و استراتژی‌های دسته بندی شما وجود دارد که شما برای اطمینان از فروشگاه‌های مناسب خریداران به کار می‌گیرید.

 

محصول پیشنهادی : قلاب فروشگاهی

 

نقش‌هایی که انتخاب می‌کنید می‌توانند بر قفسه‌هایی که استفاده می‌کنید تأثیر بگذارند زیرا بر تخصیص فضا تأثیر می‌گذارند. چطور؟ بعضی از دسته‌ها فضای بیشتری نسبت به گروه‌های دیگر دریافت خواهند کرد. از دسته‌هایی که بیشترین میزان فضای در اختیار آن‌ها قرار گرفته به عنوان ابزاری برای جلب مشتری به فروشگاه استفاده می‌شود.

توصیه می‌شود بیشتر تمرکز خود را بر روی قفسه بندی خرده فروشی در این مناطق بگذارید زیرا مشتریان دائماً آن‌ها را مشاهده و استفاده می‌کنند.

قفسه های فروشگاهی

2. چه نوع محصولاتی را نگهداری می‌کنید؟

توجه ویژه ای باید به نوع ماده نمایشگر مورد استفاده در رابطه با محصول پرداخت شود. به عنوان مثال‌، هنگام استفاده از قفسه های فروشگاهی چوبی توصیه نمی‌شود که محصولی با لبه‌های تیز‌، خشن یا بیرون زده را در قفسه قرار دهید زیرا می‌تواند منجر به خراش‌هایی شود که به چوب آسیب برساند. به طور کلی‌، هنگام فکر کردن در مورد تدارکات قفسه بندی‌، باید از قبل برنامه ریزی کنید‌، زیرا جایگزینی یا تعمیر قفسه‌های خود به طور مداوم خسته کننده‌ و هزینه بر است.

 

 

3. وزن محصولاتی که قصد ذخیره آن را دارید چقدر است؟

وزن محصولات فاکتور مهمی‌است که باید در هنگام تصمیم گیری در قفسه های فروشگاهی مورد دقت قرار گیرد. قفسه‌های مورد استفاده باید توانایی پشتیبانی از نوع محصولی را که قصد تهیه آن را دارید داشته باشید. از نظر عملکرد‌، مواد انتخاب شده باید توانایی تحمل وزن محصول ذخیره شده را داشته باشد. هنگام تعیین نوع قفسه‌، شما نه تنها باید وزن فردی محصول را تعیین کنید‌، بلکه وزن جمعی محصول را نیز در نظر بگیرید. به احتمال زیاد‌، مقدار زیادی از کالای مورد نظر خود را ذخیره خواهید کرد تا اطمینان حاصل کنید که فضای خالی در قفسه وجود ندارد.

اگر کالاهای سنگین ذخیره می‌کنید‌، توصیه می‌شود قفسه‌های استیل یا چوبی را تهیه کنید که دارای قفسه‌های کوتاه تری باشند زیرا این امر پشتیبانی بیشتری را به همراه دارد. واحدهای دیواری و همچنین درپوش‌های انتهایی توصیه می‌شوند زیرا برای نگهداری کالاهای سنگین مناسب ترین گزینه هستند. این واحدهای قفسه بندی نه تنها از نظر ذخیره سازی و نگهداری محصولات مفید هستند‌، بلکه علاوه بر این‌، می‌توانند به شما در ارائه چارچوبی برای چیدمان فروشگاه شما کمک کنند.

محصولات سبک تر لازم نیست که در قفسه‌های سنگین قرار بگیرند. بهترین قفسه بندی برای اجرای محصولات سبک تر‌، دیواره ای مجهز به قفسه‌های شناور است. مزیت این قفسه بندی این است که نصب آن آسان است و فضای زیادی را اشغال نمی‌کند. همچنین بسیار متنوع است و قابلیت جابجایی آسان را دارد زیرا می‌تواند به صورت آزاد باشد و یا بر روی دیوارهای فروشگاه نصب شود.

قفسه های فروشگاهی

4. چه نوع قفسه بندی محصولات شما را به بهترین شکل نشان می‌دهد؟

یک دستورالعمل کلی برای قفسه های فروشگاهی برای اجرای محصولات خاص شامل موارد زیر است:

لباس: لباس‌ها بهتر است با دیوارهای اسکلتی‌، قفسه‌های لباس‌، دیوارهای توری و میزها جفت شوند. زیرا همه این اشکال نمایش به بهترین وجهی از فضای داده شده در رابطه با توانایی نمایش موثر کالاها استفاده می‌کنند. در حالی که نه تنها کاربردی هستند‌، بلکه راهی شیک را فراهم می‌کنند که می‌توانید از آن لباس به نمایش بگذارید.

 

دسته پیشنهادی : گیره ها و قلاب ها

 

کالاهای کنسرو شده‌، مواد غذایی و وسایل نظافت منزل: قفسه بندی گوندولا مناسب ترین نوع قفسه های فروشگاهی برای این محصولات خاص است. این امر به این دلیل است که سطح وسیعی را برای نمایش محصولات فراهم می‌کنند. این قفسه بندی توانایی ذخیره و تقسیم انواع مختلف محصولات را دارد. به این ترتیب‌، این شکل از قفسه بندی اغلب در فروشگاه‌های مواد غذایی استفاده می‌شود.

نوشیدنی ها: قفسه بندی گوندولا‌، دقیقاً مانند مواد غذایی کنسرو شده و مواد غذایی‌، برای نمایش نوشیدنی توصیه می‌شود. همانطور که قبلاً ذکر شد‌، این شکل از قفسه بندی می‌تواند مقادیر زیادی و اندازه‌های مختلفی از محصولات را در خود جای دهد و به طور موثر تمام تغییرات محصولات را نمایش دهد.

5- آیا در آینده به قفسه بندی بیشتری نیاز خواهید داشت؟

هنگام انتخاب قفسه های فروشگاهی که می‌خواهید اجرا کنید‌، باید آینده را نیز در نظر بگیرید. روندها همیشه در حال تغییر هستند و شما به عنوان یک خرده فروش باید در این زمینه به روز باشید. در آینده‌، محصولات مختلفی ممکن است در فروشگاه‌ها انبار شود که در نهایت به معنای اجرای قفسه‌های مختلف است.

قفسه‌هایی که نصب می‌کنید باید متناسب با تأسیسات فروشگاه شما باشد و کالاهای شما را به گونه ای به نمایش بگذارد که فضای موجود را تحت فشار قرار ندهد. هدف از داشتن یک فروشگاه خرده فروشی گسترش است و بنابراین ضروری است قفسه‌هایی که تصمیم می‌گیرید با هرگونه توسعه سازگار باشد.

 

 

اگر رشد فروشگاه پیش بینی می‌شود‌، توصیه می‌شود از گزینه‌های نمایشگر قابل تنظیم استفاده کنید زیرا به شما این امکان را می‌دهد که نمایشگر را با توجه به موجودی خود تطبیق دهید. همچنین اجرای محصولات متنوع بسیار مهم است. اگر قفسه‌های شما چند منظوره باشد‌، در صورت تمایل به گسترش یا حتی افزودن بخشهای جدید‌، آماده استقرار طیف گسترده ای از محصولات خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *