مقالات آموزشی

چگونه یک فروشگاه زنجیره ای پوشاک تاسیس کنید؟

هر کسی که در یک مرکز خرید در وسط یک شهر بزرگ قدم بگذارد‌، ممکن است احساس کند که صنعت پوشاک شلوغ است. واقعیت این است که همیشه جایی برای فروشگاه پوشاک دیگر وجود دارد‌، خصوصاً اگر به مصرف کنندگان چیزی منحصر به فرد و جدید در منطقه خود ارائه دهید. علاوه بر این‌، با رونق تجارت الکترونیکی‌، شروع یک تجارت آنلاین نیز گزینه ای مناسب برای تحقق بخشیدن به رویاهای شما در زمینه فروشگاه زنجیره ای پوشاک است. با این حال‌، موفقیت در صنعت لباس نیاز به انگیزه‌، سخت کوشی و یک برنامه عملی جامع دارد.

چگونه یک فروشگاه زنجیره ای پوشاک تاسیس کنید؟

فروشگاه زنجیره ای پوشاک

1. در مورد جایگاه خود تصمیم بگیرید

تاسیس فروشگاه زنجیره ای پوشاک کاملا شخصی است. شما باید یک فرد خلاق باشید و در صنعت سریع حرکت کنید و چیزی متفاوت ارائه دهید. به احتمال زیاد شما شکافی در بازار مشاهده کرده اید یا طرحی منحصر به فرد برای یک گروه خاص مشتری در نظر گرفته اید. الهام شما برای شروع کار هرچه باشد‌، مهم است که طیف خود را از مجموعه مشخص کنید. آیا به دنبال اطلاعاتی در مورد چگونگی راه اندازی یک نام تجاری لباس تناسب اندام یا یک خط لباس ورزشی هستید‌ یا می‌تواند سبک خاصی باشد که شما برای خط لباس خود در نظر دارید.
بنابراین در ابتدا جایگاه خود را بشناسید و آن را بخاطر بسپارید. حتی اگر با گذشت زمان بسیاری از طرح‌های دیگر را منشعب کرده و معرفی کنید‌، ایده اصلی شما به شما میراث‌، یک اصل راهنما و یک دلیل برای ادامه دادن می‌دهد.

شما برای فروشگاه خود نیاز به قفسه نیز خواهشد داشت پس بهتر است مقاله انواع قفسه مغازه را مطالعه کنید.

2. بودجه خود (یا طرح تجاری) را مشخص کنید

بخاطر داشته باشید‌، پیش بینی صنعت مد بسیار دشوار است. برنامه‌ها باید انعطاف پذیر باشند و هیچ تضمینی وجود ندارد‌، بنابراین باید با چالش‌های زیادی مواجه شوید.

2-1- ایجاد بودجه

حداقل در چند ماه اول تاسیس فروشگاه زنجیره ای پوشاک ساده نگه داشتن کارها هزینه دارد. شروع با یک طراحی که عاشق آن هستید‌، می‌دانید که چگونه تولید کنید (یا خرید کنید) و در مورد آن بازخورد خوبی داشته اید‌، ممکن است بسیار آسان تر از راه اندازی با یک فهرست طولانی محصولات باشد. این کار کمک می‌کند تا یک شکل ثابت در ذهن داشته باشید‌، و تصمیم بگیرید که چگونه بودجه خود را همراه با آنچه می‌خواهید به دست آورید‌، هزینه کنید. سعی کنید فضای انعطاف پذیری را فراهم کنید. ممکن است هنوز از قیمت مواد خاص‌، مثلاً از هزینه‌های تولید اطلاع نداشته باشید اما در نظر گرفتن این بودجه اصلی به شما کمک می‌کند تا تصمیماتی را بگیرید که عاقلانه باشند.

بودجه شما همچنین به این بستگی دارد که شما قصد دارید لباس را خودتان (یا با تولید کننده) طراحی و تولید کنید یا از طراحان به قیمت عمده خریداری کنید. در هر صورت‌، برای شروع کار و با افزایش تقاضا‌، روی طراحان کوچکتر و یا تجهیزات اساسی سرمایه گذاری کنید‌.

در بودجه خود نیازهای فروشگاه را نیز درنظر بگیرید . یکی از مواردی که هزینه زیادی خواهد داشت نوزپردازی می باشد که باید آن را بصورت اصولی انجام دهید. برای آشنایی با این مورد به مقاله نورپردازی فروشگاه سر بزنید.

3. کسب و کار خود را سازماندهی کنید

حتی اگر در حال نوشتن یک طرح تجاری کامل نیستید‌، هنگام سازماندهی راه اندازی فروشگاه زنجیره ای پوشاک خود‌، همان اصول اعمال می‌شود. شما ممکن است فقط برای شروع کار مستقیم برنامه ریزی کنید اما حتی این نیز به یک تعهد به زمان و منابع نیاز دارد. اگر تلاش می‌کنید و برای آینده هدف دارید‌، نحوه شکل گیری تجارت خود را به صورت مکتوب درج کنید‌.

فروشگاه زنجیره ای پوشاک

نمونه برنامه‌ها و ایده‌ها برای کسب و کار

• چه کسی امور را اداره می‌کند؟ حتی اگر فقط شما مدیریت مشاغل را بر عهده دارید‌، آیا افراد اصلی دیگری نیز درگیر هستند که به آن‌ها اعتماد کنید؟ به عنوان مثال‌، یک طراح‌، حسابدار‌، افرادی که در راه اندازی ، انبار و غیره به شما کمک می‌کنند؟

• کاتالوگ. محصولات شما که می تواند یک محصول باشد، یا می‌توانید لیست طولانی از موارد داشته باشید. از لیست محصولات خود آگاه باشید و به چگونگی برنامه ریزی برای تولید‌، ذخیره و ذخیره قطعات‌، همراه با نیازهای خاص بسته بندی فکر کنید.

• فروش و بازاریابی. در زیر با جزئیات بیشتری به این موضوع خواهیم پرداخت‌، اما بهتر است به برنامه‌های بازاریابی خود فکر کنید و اینکه چگونه می‌خواهید در اطراف لباس‌ها و طرح‌های خود وزوز ایجاد کنید.

• بیمه. شما ممکن است فقط قصد داشته باشید که وسایل خود را مستقیماً از طریق چرخ خیاطی خود بفروشید‌، اما اگر زمان و بودجه خود را سرمایه گذاری می‌کنید‌، ارزش آن را دارد که از همان ابتدا‌، از طریق ایده آل با یک بیمه تجارت مناسب یا بیمه نامه لباس / فروشگاه مد‌، از تجارت کوچک خود محافظت کنید. می‌تواند مواردی مانند بیمه خرده فروش آنلاین و بیمه مسئولیت محصول را نیز شامل شود.

• منابع مالی. برای راه اندازی کسب و کار خود و اینکه در کجا می‌توانید به دنبال پشتیبانی بیشتر باشید‌، به ایده ای درباره اینکه چه پول قبلاً دارید‌، نیاز خواهید داشت. راهنمای امور مالی مشاغل کوچک ما از وام‌های استارت آپ تحت حمایت دولت تا سرمایه گذاری گسترده‌، مکانی عالی برای شروع است.

محیط فروشگاه. بهتر است با توجه به کسب کارتان محیط فروشگاه را نیز خلاقانه طراحی کنید. این طراحی به جذب مشتری و افزایش فروش کمک خواهد کرد. یکی از موارد مهم در طراحی محیط چیدمان قفسه های فروشگاه است.

4. طرح‌های خود را ایجاد کنید

برای هر فروشگاه زنجیره ای پوشاک ، یکی از جذاب‌ترین مراحل تولید محصول است. حتی اگر در این روزهای ابتدایی فقط مفهوم طراحی یک محصول را دارید‌، شروع به طراحی آن روی کاغذ یا صفحه کنید. پس از آماده شدن‌، ایده‌ها را به طرح‌های دیجیتالی تبدیل کنید. برنامه‌هایی مانند Adobe Illustrator می‌توانند کارهای زیادی را برای شما انجام دهند.

5. نام تجاری خود را ایجاد کنید

به عنوان یک طراح لباس حرفه ای، احتمالاً خلاق خواهید بود. و این شما را در ایجاد یک برند برای شرکت لباس خود کمک خواهد کرد. نکات اساسی ما را برای ایجاد یک مارک تجاری مناسب برای کسب و کار خود بخوانید.پیک نام تجاری انتخاب کنید که مورد توجه مخاطبان هدف شما قرار گیرد. به عنوان مثال‌، شما ممکن است یک نام تجاری براساس سن مخاطبان خود انتخاب کنید‌، مانند Fish & Kids و اگر فروشگاه شما از طراحی‌های منحصر به فرد برخوردار است‌، همیشه می‌توانید از نام خود به عنوان نام تجاری خود نیز استفاده کنید (دقیقاً مانند تامی‌هیلفیگر و هوگو رئیس).

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نامگذاری میتوانید به مقاله نمونه اسم برای فروشگاه مراجعه نمایید.

6. ساخت را شروع کنید

وقت آن است که محصول خود را به تولیدکنندگان برسانید. این همان نقطه ای است که شما به شخصی (یا تیمی) که قصد دارد طرح‌های شما را بگیرد و آن‌ها را به واقعیت تبدیل کند‌، کمک می‌کنید. مطمئناً‌، اگر قصد دارید در حال حاضر همه کارها را خودتان تولید کنید، یا با تیم انتخابی خودتان‌ کار کنید، می‌توانید از این مرحله صرف نظر کنید. اگر شما به سادگی می‌خواهید محصولات آماده را به صورت عمده بخرید و آنها را به فروش برسانید‌ نیز این امر صدق می‌کند.

برای شروع جستجوی سازنده مناسب‌، از هر مخاطبی که دارید سوال کنید و اولویت‌های خود را درک کنید. ساخت و تولید‌، یک قسمت مهم در فروشگاه زنجیره ای پوشاک است‌، بنابراین وقت خود را صرف پیدا کردن‌، صحبت کردن و بررسی یک لیست خوب کنید. وقتی تصمیم گرفتید‌، وقت آن است که نمونه ای تهیه کنید. سازنده منتخب خود را وادار کنید که یک دسته کوچک از طرح‌های شما را اجرا کند و شاید آنها را در برابر تولیدکننده دیگری آزمایش کند.

در کنار اهداف و دلایل خود برای راه اندازی خط تولید‌، به مشتری احتمالی خود فکر کنید. می‌خواهید به چه کسی بفروشید؟ آیا آنها احتمالاً ظاهر و احساس خاصی را ترجیح می‌دهند؟ آیا شما برای افرادی که به تجربه کلی خرید از نام تجاری شما (از وب سایت یا کف فروشگاه تا برچسب‌، بسته بندی و خبرنامه ایمیل) اهمیت زیادی می‌دهند‌، طراحی می‌کنید یا خطر بیگانه سازی افراد با بسته بندی فانتزی یا ظاهری وجود دارد؟

فروشگاه زنجیره ای پوشاک

7. محصول خود را تست کنید

آیا می‌خواهید از آن نمونه طرح‌های اجرا شده استفاده کنید؟ بردن آن‌ها به بازار می‌تواند یک روش عالی برای آزمایش محصول شما بدون تعهد به اجرای کامل محصول باشد. فضاهای تجارت در بازار‌، نمایشگاه‌ها و سیستم عامل‌های آنلاین مانند Facebook می‌توانند مکان‌های خوبی برای شروع‌ و نظرسنجی از مشتریان خود برای بازخورد درباره محصول و هر چیز دیگری که آن‌ها جستجو می‌کنند‌، باشد.

8. آن را به بازار ببرید

شما محصول خود را آزمایش کرده اید‌، این محصول به فروش می‌رسد و آماده سفارش اولین اجرای کامل محصول می شود. وقت آن است که در مورد فروش محصول خود جدی باشید، وقت بگذارید و نحوه کار فروشگاه زنجیره ای پوشاک خود را در نظر بگیرید:

  • محصولات خود را قیمت گذاری کنید.
  • برند خود را به بازار عرضه کنید.
  • هر معامله یا تبلیغاتی را سازماندهی کنید.
  • محصولات خود را بسته بندی کنید.
  • محصولات خود را ارسال کنید (اگر به صورت سفارش کار می‌کنید).
  • با هرگونه بازده یا مسائل مشتری مقابله کنید.
  • برای فصل‌های جدید و دوره‌های شلوغ با سازنده خود برنامه ریزی کنید.

ممکن است همه این‌ها در برنامه کاری شما باشد‌، اما بهتر است قبل از تولید در مقیاس کامل‌، جزئیات آن را اصلاح کنید.

9. مقیاس بندی کنید

حال فروشگاه زنجیره ای پوشاک شما راه اندازی شده است‌ و شما اولین فروش خود را انجام داده اید. مقیاس بندی ممکن است به عنوان یک صاحب تجارت بلند پرواز‌، با برنامه ریزی برای محصولات جدید یا سفارشات بزرگتر‌، در ذهن شما باشد. قبل از متعهد شدن به هر قدم بزرگ بعدی‌، مدتی را به تأمل در چگونگی روند کار خود اختصاص دهید. برنامه تجاری شما ممکن است نشان دهنده جدول زمانی رشد شما باشد‌، اما باز هم انعطاف پذیر باشید. اولین کار شما ممکن است استخدام اولین کارمند خود باشد‌، تا در همه موارد بالا به شما کمک کند‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *