مقالات آموزشی

7 نکته طلایی در طراحی دکور مغازه لوازم آرایشی

دکور مغازه لوازم آرایشی

در مغازه‌های لوازم آرایشی که اکثرا خانم‌ها مشتریان ثابت آن‌ها هستند؛ علاوه بر ارائه‌ی محصولاتی باکیفیت و با قیمت مناسب، فاکتورهای دیگری هم در افزایش فروش مؤثر هستند. دکور مغازه لوازم آرایشی در گرایش مشتریان به سمت مغازه‌ی شما تاثیر زیادی خواهد داشت. بله، دکور مغازه فاکتوری مهم در انتخاب مغازه‌ی شما در میان سایر مغازه‌های لوازم آرایشی است. فراموش نکنید که خانم‌ها ناخودآگاه جذب چیدمان و دکوراسیون مغازه می‌شوند و توجه به این فاکتور در افزایش فروش شما بسیار کارآمد خواهد بود. ما در این مقاله با ارائه‌ی راهکارهایی در رابطه با دکور مغازه آرایشی، اطلاعات مهمی را در این زمینه با شما در میان خواهیم گذاشت؛ پس با ما همراه باشید.

نکات طراحی دکور مغازه لوازم آرایشی

دکور مغازه لوازم آرایشی

در انتخاب تابلوی ورودی برای مغازه وسواس به خرج دهید

مشتریان مغازه لوازم‌آرایشی، افرادی هستند که به زیبایی اهمیت می‌دهند؛ این افراد ناخودآگاده به عناصر زیبایی‌شناسی نیز توجه می‌کنند.

انتخاب یک تابلوی باکیفیت، خوش رنگ و لعاب و حرفه‌ای برای مغازه شما، مانند نام تجاری و شناسنامه مغازه‌تان عمل خواهد کرد. اگر توجه کرده باشید وجود یک تابلوی حرفه‌ای در سردر یک مغازه، حس کیفیت و مرغوبیت محصولات آن فروشگاه را به افراد القا می‌کند و همین موضوع باعث جذب مشتری به سمت مغازه‌ی شما خواهد شد. کار طراحی تابلوی ورودی مغازه‌تان را بهتر است به افراد ماهر بسپارید و در این انتخاب وسواس به خرج دهید؛ چراکه یکی از فاکتورهای مهم در جذب مشتری به سمت مغازه‌ی شما خواهد بود.

سوالی که برای بسیاری از کسانی که قصد دارند فروشگاه راه اندازی کنند، ایجاد می‌شود این است که چگونه فروشنده خوبی باشیم . با ما همراه باشید.

همخوانی رنگ‌های به کار رفته در تابلو با دکور لوازم آرایشی هم باعث جذابیت بیشتر مغازه شما برای مشتریان و جلوه‌ی بیشتر دکوراسیون خواهد شد.

انتخاب رنگ مناسب برای دیوار و قفسه‌هاانتخاب رنگ مناسب برای دیوار و قفسه‌ها

همانطور که می‌دانید انتخاب رنگ مناسب و اصولی یکی از فاکتورهای اساسی در دکوراسیون است. لوازم آرایشی و بسته‌بندی‌های آن‌ها به اندازه‌ی کافی زیبایی و رنگ و لعاب دارند؛ بنابراین رنگ سفید بهترین انتخاب برای دکوراسیون مغازه‌ی لوازم آرایشی است. این رنگ ظاهری مرتب و زیبا به مغازه‌ی شما خواهد بخشید و با این انتخاب نظر مشتریان به محصولات بیشتر جلب خواهد شد؛ ضمن اینکه رنگ سفید حس آرامش و پاکیزگی را برای مشتری تداعی خواهد کرد. پس با انتخاب یک دکوراسیون سفید یکدست و نورپردازی روشن، هم نظر مشتریان را جلب کنید و هم به بزرگتر به نظر رسیدن فضای مغازه‌تان کمک کنید.

دکور مغازه لوازم آرایشی

البته اگر دوست ندارید که از یک رنگ در دکوراسیون مغازه‌تان استفاده کنید؛ می‌توانید از ترکیب دیوارهای سفید در کنار قفسه‌های طرح چوب، صورتی، یاسی، طلایی، نقره‌ای و حتی نوک‌مدادی هم استفاده کنید. البته در این صورت توجه شما به نورپردازی مغازه و قفسه‌ها باید بیشتر باشد؛ تا محصولات به خوبی قابل رؤیت باشند.

قفسه بندی مغازه لوازم آرایشی نیز از اهمیت بالایی در انتخاب محصول توسط مشتری و چیدمان دارد، شما میتوانید برای انتخاب بهترین قفسه میتوانید از مقاله قفسه های فروشگاهی استفاده کنید.

دکور مغازه لوازم آرایشی

برای درک بهتر پیشنهادات ما در رابطه با دکوراسیون و رنگ دکور مغازه، به عکس‌هایی که از کاربرد این نوع دکوراسیون در متن آورده شده، در دکوراسیون مغازه آرایشی توجه کنید و از آن‌ها ایده بگیرید.

دکور مغازه لوازم آرایشی

نورپردازی قفسه‌ها را فراموش نکنید

نورپردازی قفسه‌ها برای جلوه‌ی بیشتر محصولات داخل قفسه‌ بسیار مهم است و نباید در دکور مغازه آرایشی نادیده گرفته شود؛ مخصوصا برای مغازه‌هایی که از قفسه‌های تیره برای دکوراسیون آن‌ها استفاده شده است.

نورپردازی قفسه‌ها در دکور لوازم آرایشی

رنگ لامپ‌هایی که برای نورپردازی انتخاب می‌کنید، لزوما نباید آفتابی یا مهتابی باشد. شما می‌توانید با انتخاب رنگ‌های صورتی، آبی و یاسی و متناسب با سایر رنگ‌های به کار رفته در دکور مغازه‌تان، جلوه‌ی قفسه‌ها را چندین برابر کنید.

نورپردازی قفسه‌ها در دکور لوازم آرایشی

در دکور مغازه آرایشی، آینه فراموش نشود.

یک دیوار کوچک را در مغازه‌تان با آینه تزیین کنید تا علاوه بر زیبایی بخشیدن به دکور مغازه‌، مشتریان بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. آینه‌ها در دکوراسیون معجزه می‌کنند و به شما کمک می‌کنند با کم‌ترین هزینه، هم فضا را زیباتر کنید و هم مغازه‌تان بزرگتر به نظر برسد. تلألو نور در آینه، جلوه‌ای جذاب به دکور مغازه لوازم آرایشی کوچک خواهد بخشید.

استفاده از آینه در لوازم آرایشی

ویترین مغازه، اولین چیزی که به چشم  مشتری می‌خورد

مطالعات نشان می‌دهد، افراد بیشتر اطلاعات خود را از طریق حس بینایی دریافت و پردازش می‌کنند؛ از این رو ایجاد المان‌های بصری جذاب، اهمیت بسیار بالایی در جذب مشتری به سمت مغازه‌ی شما خواهد داشت.

طراحی مغازه لوازم آرایشی

ویترین لوازم آرایشی، بیانگر سبک کلی و کیفیت محصولات مغازه‌ی شما است و در دکوراسیون مغازه لوازم آرایشی از اهمیت بالایی برخوردار است. شما باید با طراحی یک ویترین جذاب و زیبا، مشتریان را از بیرون به داخل مغازه‌تان هدایت کنید. یک ویترین حرفه‌ای و جذاب که توسط طراحان داخلی ماهر دیزاین شده باشد؛ می‌تواند حتی افرادی که قصد خرید از مغازه شما ندارند را هم به داخل مغازه جذب کند. سعی کنید محصولاتی هم که برای ورودی مغازه و ویترین انتخاب می‌کنید؛ از محصولات باکیفیت، پرفروش و از برندهای مشهور باشند.

ویترین مغازه لوازم آرایشی

استند فروشگاهی پایه ای در فروشگاه است که محصول شما را در خود جای داده یا تبلیغ می‌کند. با این بلاگ همراه ما باشید.

  • قراردادن یک ویترین کوچک در وسط مغازه نیز جلوه‌ی مغازه‌ی شما را برای مشتریان چند برابر خواهد کرد.
  • این نکته را به یاد داشته باشید برای نمایش محصولاتی که بسته‌بندی زیبا و خاص دارند از ویترین‌های ساده و شکیل استفاده کنید؛ اما برای به نمایش گذاشتن محصولاتی که ظاهری ساده دارند از ویترین لوازم آرایشی های خاص با طراحی‌های پیچیده‌تر استفاده نمایید.

نظم دهی در مغازه لوازم آرایشی

نظم‌دهی به محصولات برای کمک به انتخاب مشتری

نظم داشتن دکور مغازه و نحوه‌ی چیدمان محصولات در قفسه‌ها، نیز یکی از فاکتورهای مهم در دکور لوازم آرایشی است. پیشنهاد ما به شما این است که تمام محصولات هر برند را با پوسترهای تبلیغاتی آن برند و تستر محصولاتش، در یک بخش قرار دهید تا مشتری اگر از طرفداران یک برند خاص هست، به راحتی محصول موردنظر خود را بیابد و خریداری کند. می‌توانید با صرف هزینه‌ی بیشتر، نام هر برند را هم در بالای قفسه مخصوص آن برند طراحی کنید. این کار پرستیژ و کاریزمای مغازه‌ی شما را برای مشتری چندین برابر خواهد کرد.

استفاده از تجهیزات فروشگاهی به شما در نظم دهی و اهمیت به مشتری مداری کمک خواهد کرد.

خلاقیت در دکوراسیون لوازم آرایشی

خلاقیت در دکوراسیون برای تک بودن دکوراسیون مغازه‌تان

شما می‌توانید با ایده‌های خلاقانه و به سلیقه خودتان، دکوراسیون مغازه آرایشی کوچک خود را منحصربه‌فرد و یکتا کنید؛ مثلا برای چیدمان لاک‌ها و سایر اقلام ریز فروشگاهتان، یک استند زیبا طراحی کنید. این استند می‌تواند به شکل لاک، رژ لب و… باشد و یا با انتخاب یک ترکیب رنگ جذاب و متناسب با رنگ‌های به کار رفته در دکوراسیون مغازه آرایشی، با یک استند ساده کاری کنید که نظر مشتریان جلب شود. از این ایده‌ها برای استند عطرهای جیبی و کوچک نیز می‌توانید استفاده کنید.

خلاقیت در دکوراسیون برای تک بودن دکوراسیون مغازه‌تانسخن آخر

درنهایت باز هم تاکید می‌کنیم که به سبب اینکه ماهیت انسان‌ها بصری است؛ صرف زمان و هزینه بیشتر برای داشتن دکوراسیونی اصولی و جذاب در مغازه‌ی شما، تاثیر مستقیمی بر میزان جذب مشتری به مغازه‌ی شما و تبدیل بازدیدکنندگان به خریدار، خواهد داشت. پس با ایده گرفتن از مواردی که در مقاله دکور مغازه لوازم آرایشی به آن‌ها اشاره کردیم؛ علاوه بر ایجاد دکوری زیبا و جذاب برای مغازه‌تان، میزان فروش خود را نیز چندین برابر نمایید.

اگر شما جزو افرادی هستید که به تازگی تصمیم به بازگشایی مغازه لوازم آرایشی گرفته اید به شما پیشنهاد میکنیم مقاله برگزاری مراسم افتتاحیه فروشگاه را نیز مطالعه نمایید.

1 دیدگاه در “7 نکته طلایی در طراحی دکور مغازه لوازم آرایشی

  1. mitra گفت:

    سلام
    عکس ها به قدری زیبا بود که خودش به تنهایی برای دکور لوازم آرایشی فروشگاه بسیار کمک میکنه. ممنون از مقاله خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *