مقالات آموزشی

راهنمای خرید بهترین صندوق فروشگاهی

تجهیزات صندوق فروشگاهی

تجهیزات صندوق فروشگاهی : بهترین صندوق فروشگاهی برای مشاغل خرده فروشی کوچک‌، صندوقی است که برای شما مناسب باشد. بنابراین‌، اگر فکر می‌کنید چگونه یک صندوق فروشگاهی ساده‌، با کاربرد آسان و مناسب برای کسب و کار خود انتخاب کنید‌، در اینجا راهنمای خرید صندوق فروشگاهی وجود دارد که باید قبل از خرید آن‌ها را در نظر بگیرید.

تجهیزات صندوق فروشگاهی

راهنمای خرید صندوق فروشگاهی :برنامه تجاری شما چیست؟

• قبل از این که بتوانید صندوق فروشگاهی مناسب را بخرید، باید دوباره از طرح تجاری خود مطمئن شوید.. اگر شغلی با موجودی بسیار محدود و حجم فروش پایین دارید، خرید صندوق فروشگاهی برای گذراندن امور کافی است. با این حال‌، اگر موجودی کالا بزرگتر‌، پیچیده‌تر است و ممکن است بخواهید مواردی را که می‌فروشید ردیابی کنید و در مدیریت موجودی کالا صرفه جویی کنید‌، در مورد مورد دوم‌، بدون شک POS گزینه بهتر است. برنامه کاری شما چگونه است؟ اگر اهداف والایی دارید‌، راه حلی می‌خواهید که بتواند از آن پشتیبانی کند.

• نکته دیگری که در راهنمای خرید صندوق فروشگاهی باید به آن توجه نمود این است که تعداد کالاهای موجودی را که حمل می‌کنید در نظر بگیرید. اگر فقط تعداد انگشت شماری از محصولات را می‌فروشید‌، یک صندوق ساده راهی مناسب برای شروع فروش است. از طرف دیگر‌، اگر صدها یا هزاران مورد موجودی داشته باشید که باید آنها را ردیابی کنید‌، یک سیستم فروش نقطه با ویژگی‌های مدیریت موجودی انتخاب بهتر است.

• در آخر اینکه بودجه شما چقدر است؟ اگرچه ممکن است داشتن یک سیستم POS خوب باشد‌، اما هزینه آن بیش از یک صندوق پول است. اگر کسب و کار جدیدی شروع کرده اید‌، ممکن است فقط بودجه بسیار محدودی برای خرید داشته باشید و مشکلی نیست.

 

 

چاپگرهای رسید: حرارتی یا جوهر؟

نکته خوبی که در راهنمای خرید صندوق فروشگاهی در مورد صندوق‌های فروشگاهی کلاسیک وجود دارد این است که آنها یک چاپگر رسید داخلی دارند و می‌تواند با استفاده از یکی از دو روش چاپ کند: کاغذ‌های جوهری یا یک منبع حرارتی معروف به چاپ حرارتی.

چاپگرهای حرارتی به جوهر نیاز ندارند زیرا از کاغذ مخصوصی استفاده می‌کنند که با ماده حساس به حرارت معروف به کاغذ حرارتی پوشانده شده باشد. کمبود جوهر آن‌ها را در مقایسه با چاپگرهای جوهر به گزینه‌ای با شرایط نگهداری کم و مقرون به صرفه تبدیل می‌کند. با این وجود‌، آیا تا به حال قبض دریافتی در کیف پول خود داشته اید که نوشته از بین برود؟ بله‌، این کاغذ حرارتی است. هرچه زمان می‌گذرد‌، اثر آنها کم رنگ می‌شود. که صدور بازده را با چالش بیشتری روبرو می‌کند.

نکته منفی دیگر چاپگرهای حرارتی یک آسیب زیست محیطی است. آیا فضای خرده فروشی شما دمای شدید را تجربه خواهد کرد؟ محیط‌های بسیار گرم ممکن است باعث گرم شدن بیش از حد چاپگر و ایجاد تصویری بسیار تاریک و با ظاهری ذغالی شود.

در چاپگرهای جوهری‌، گرما عاملی در سازوکار چاپ نیست. بنابراین‌، دما بر خوانایی رسید تأثیری نخواهد داشت. آن‌ها به صورت یک کارتریج با روبان مشکی و روبان قرمز تهیه می‌شوند. اگرچه شکل آن‌ها متفاوت از کارتریج‌های جوهر است که برای چاپگر رایانه خانگی شما استفاده می‌شود‌، اما مفهوم مشابه آن است. شما یک روبان جوهر می‌اندازید‌، چاپ می‌کنید تا تمام شود. نکته منفی چاپگرهای مبتنی بر جوهر هزینه جوهر است.

 

محصول پیشنهادی : میز صندوق فروشگاهی

 

تجهیزات صندوق فروشگاهی

کشوهای نقدی‌، کارت‌های اعتباری و صفحه نمایش مشتری

کشوهای نقدی:
  •  کشوهای پول نقد یکی از قسمت های اساسی تجهیزات صندوق فروشگاهی از یک سیستم صندوق فروشگاهی است. اما آنچه ممکن است متوجه نشوید این است که اندازه‌ها‌، پیکربندی‌ها و سطح امنیتی گوناگونی دارند. کشوهای نقدی کوچک 13” (W) x 13” (D) در حالی که بزرگترها 18” (W) x 16” (D) هستند. اندازه به تعداد اسلات‌های اسکناس و اسکناس موجود بستگی دارد. اندازه کشو ممکن است متفاوت باشد‌، اما شما همیشه یک قفل کلید را به عنوان یک ویژگی امنیتی داشته باشید. برخی از کشوهای نقدی دارای یک یا دو شکاف هستند. به شما این امکان را می‌دهد که صورتحساب‌ها‌، چک‌ها و برگه‌های کارت اعتباری 50 و 100 دلاری را به صورت ایمن ذخیره کنید.
کشوهای نقدیکارت‌های اعتباری:
  • این ما را به سمت تجهیزات صندوق بعدی‌، کارت های اعتباری سوق می‌دهد. از آنجا که صندوق پول فقط یک صندوق پول است‌، برای پردازش کارت‌های اعتباری و نقدی به یک پایانه کارت اعتباری خارجی احتیاج دارید. و اگر ترمینال می‌تواند پرداخت‌های NFC مانند Apple Pay را نیز بپذیرد‌، شما امتیاز می‌گیرید. حتی اگر فقط دارای یک صندوق فروشگاهی در بازار هستید‌، منطقی است که به مشتریان امکان پرداخت با کارت را بدهید. در یک نظرسنجی اخیر‌، 80 درصد پاسخ دهندگان از کارت اعتباری خود برای پرداخت هزینه خریدهای روزمره استفاده می‌کنند. در یک جامعه فاقد پول نقد‌، دادن گزینه‌های پرداخت به مشتریان به نفع شما خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است که همه ECR‌ ها و پایانه‌های کارت اعتباری با هماهنگی کامل کار نمی‌کنند. صندوق های فروشگاهی برای کار با خوانندگان کارت اعتباری خاص برنامه ریزی شده است‌، بنابراین مطمئن شوید دستگاه‌هایی که انتخاب می‌کنید با یکدیگر سازگار هستند. بهترین راه برای انجام این کار خرید صندوق فروشگاهی و پایانه کارت اعتباری خود از همان فروشنده است.

 

 

نمایشگر مشتری:
  •  در حالی که کارت های اعتباری اختیاری هستند‌، ممکن است نمایشگر مشتری جزو تجهیزات صندوق فروشگاهی ضروری باشد. اگرچه قوانین در حوزه‌های قضایی ایالتی و محلی متفاوت است‌، اما قوانین کالیفرنیا ایجاب می‌کند قیمت هر کالا در هنگام خرید به طور واضح برای مصرف کننده نمایش داده شود. اکثر صندوق‌های فروشگاهی با نمایشگر مشتری ارائه می‌شوند که می‌تواند با چرخش‌، بهترین زاویه دید را برای مشتریان فراهم کند. شما باید قوانین محلی خود را بررسی کنید تا از کد بودن سیستم صندوق نقدی که انتخاب کردهاید اطمینان حاصل کنید. همچنین داشتن یک نمایشگر خوب از دید مشتری را به عنوان معیار امنیتی آنها برای حفظ صداقت در نظر بگیرید.

نمایشگر مشتری

ثبت نقدی که استفاده از آن آسان است

ما بهترین‌ها را برای نکته آخر در راهنمای خرید صندوق فروشگاهی ذخیره کردیم زیرا مهمترین است. بیش از هر چیز دیگری‌، صندوقی را پیدا کنید که استفاده از آن آسان باشد و وظیفه مورد نیاز خود را انجام دهد. همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم‌، طی سال های گذشته‌، صندوق‌های فروشگاهی انواع مختلفی به خود گرفته اند. شما صندوق‌های ورودی سطح ابتدایی دارید که چیزی بیش از یک ماشین حساب با شکوه یا اضافه کردن دستگاهی نیست که یک کشوی پول نقد به آن متصل است. برای مشاغل کوچک یا خرد‌، ممکن است تمام نیاز شما همین باشد. یک وسیله ساده که می‌تواند میزان فروش را ردیابی کند‌، مکان خوبی برای شروع است.

درنتیجه:

برای کسانی که تجهیزات صندوق فروشگاهی و چند قابلیت دیگر مانند نمایشگر LCD‌، کلیدهای بیشتر آیتم و قابلیت اسکن بارکد نیاز دارند‌، صندوق فروشگاهی که از طریق کارت SD یک برنامه نرم افزاری lite را ارائه می‌دهد انتخاب بهتر شماست. این برنامه مدیریت موجودی محلی SKU‌ها و حتی پردازش پرداخت یکپارچه را فراهم می‌کند‌، بنابراین صندوق پول و پایانه کارت اعتباری شما همزمان کار می‌کنند. یک تحول مدرن در آن نوع دستگاه‌، برنامه صندوق پول است. این نوع برنامه بعضی اوقات به دلیل ویژگی‌های پیشرفته ای مانند گزارشگری‌، تجزیه و تحلیل و داده‌ها‌، به عنوان برنامه POS صندوق نام میگیرد‌، دارای همان توانایی‌های ذکر شده در بالا‌، به علاوه موارد دیگر است. با این حال‌از طریق لپتاپ یا تلفن هوشمند کار می‌کند. زیبایی یک برنامه صندوق فروشگاهی این است که فناوری آن چیزی است که همه با آن آشنا هستند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *