مقالات آموزشی

روش های افزایش فروش در فروشگاه زنجیره ای

روش های افزایش فروش در فروشگاه زنجیره ای

اگر یک فروشگاه زنجیره ای دارید فروش شما کاهش خواهد یافت و این ، اجتناب ناپذیر است. خواه این امر به دلیل نیروهای خارج از کنترل شما باشد مانند فروش فصلی یا افت ترافیک ، همه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در مقطعی دچار افت فروش می‌شوند. در اینجا 10 روش ساده وجود دارد که شما و کارکنان خود می‌توانید کسادی فروش خود را بهبود ببخشید و روش های افزایش فروش در فروشگاه زنجیره ای را بدانید. آنچه برای افزایش فروش در فروشگاه زنجیره ای  باید بدانید در اینجا آمده است:

  • کارمندان خود را آموزش دهید تا در دسترس باشند.

خرده فروشی در حال تبدیل شدن به یک شغل وظیفه ای به جای کار تعامل با خریداران است. همکاران فروش اغلب آنقدر مشغول انجام یک کار هستند که از خریداران بدیهی که به دنبال کمک هستند چشم پوشی می‌کنند. اگر می‌خواهید مهارت فروش بالایی داشته باشند ، به کارمندان فروش خود آموزش دهید که هیچ وظیفه‌ای آنقدر مهم نیست و بدانند که خریدهای مشتری، حقوقشان را پرداخت کنند و مگر اینکه از قبل با مشتری باشند ، باید هر بار برای کمک به خریداران کارشان را کنار بگذارند.

  • مدیران خود را آموزش دهید تا بهترین فروشندگان روی زمین باشند.

اگر مدیران خود برای شروع کار آموزش نبینند ، چگونه چگونه می‌توانند دیگران را شناخت ، تجزیه و تحلیل و راهنمایی کنند؟ فقط اگر مدیران نحوه فروش را بفهمند ، می‌توانند یک فروش از دست رفته را باز کنند و در این صورت آن‌ها می توانند به تیم خود روش های افزایش فروش در فروشگاه زنجیره ای را بیاموزند.

  • به مدیران خود در مورد نحوه مربیگری همکاران خود آموزش دهید.

کارمندان در مقام‌های مدیریتی ارتقا می‌یابند ، نه بر اساس شایستگی ، بلکه به احتمال زیاد به دلیل دوام در فروشگاه زنجیره‌ای شما. آن‌ها نمی‌توانند با چرخاندن چشمان خود و دستور دادن دیگران را رهبری کنند. این رویکرد می‌تواند ضربه زیادی برای کارمندان شما ایجاد کند. مدیران شما باید آموزش ببینند که چگونه و چه وقت به کارمندان بگویند رفتار خود را تغییر دهند. این به این دلیل است که کارمندان ، مانند اکثر مردم ، نمی‌توانند ببینند چه زمانی اشتباه می‌کنند. یا اگر آن‌ها آن را ببینند ، تصدیق نمی‌کنند.

 

روش های افزایش فروش در فروشگاه زنجیره ای

  • آموزش‌های فروشگاه زنجیره‌ای باید مبتنی بر ایجاد ارتباط انسانی باشد.

شما باید مهارت‌های کارمندان را به آرامی بالا ببرید. در حین انجام این کار ، باید کلماتی را که در فضای کار خود استفاده می‌کنید ، نوع نگاه شما به مشتریان و همچنین نوع نگاه به کارمندان خود را تغییر دهید.

هنگامی که مدیران شما می‌توانند از طریق مکالمه با خریداران ، گوش دادن را آموزش و مدل سازی کنند ، کارمندان می‌بینند که چگونه این آموزش باعث می‌شود مشتریان بیشتری داشته باشید.

مخصوصاً وقتی صحبت از کالای گران قیمت می‌شود. تا زمانی که این اتفاق نیفتد ، آن‌ها فکر می‌کنند رشد روزافزون همه چیز مربوط به ویژگی‌هایی است که در واقع مربوط به صمیمی بودن و ایجاد ارتباطاتی است که منجر به فروش بیشتر می‌شود و می‌تواند از روش های افزایش فروش در فروشگاه زنجیره ای باشد.

 

 

  •  هنگام سوال پرسیدن از مشتریان ، خیلی سوال نکنید.

ما قبلاً می‌گفتیم مهمترین مهارت ارائه خدمات به مشتریان برای همكاران فروش ، توانایی سوال کردن است ، اما این تغییر كرده است. هیچ کس دوست ندارد با 20 سوال مورد انتقاد قرار گیرد. خریداران می‌دانند که شما در حال راه اندازی و شکار راه های بدست آوردن فروش هستید. بدون بازی 20 سوال بله / خیر ، می‌توانید از آن‌ها اطلاعات یکسان یا بهتری دریافت کنید. سوالات متعددی نپرسید. درعوض ، فقط یک سوال باز مانند این را انتخاب کنید ، امروز برنامه و نیاز شما چیست؟

  • بدانید که چگونه مانند مشتری خود فکر کنید.

بسیاری از توصیه‌های بد فروش اساساً می‌گوید: “تا زمانی که آن‌ها نه نگویند ، شروع به فروش نکنید.” اما این برای یک فروشنده است ، نه یک مشتری بالقوه. فروشندگان می‌دانند چگونه به معنای کلی فروش کنند ومشکل را از بین ببرند ، محصولی را به عنوان راه حل برای این مشکل ارائه می‌دهند ، اعتراضات را نادیده می‌گیرند و روند خرید را درک می‌کنند.

آنچه واقعاً خریداران نمی‌دانند و باید به آن فکر کنند ، انگیزه آن‌هاست و چه چیزی به آن‌ها اطمینان می دهد که شما شریک مناسبی برای به دست آوردن خواسته هایشان هستید. خود را جای مشتری بگذارید و  مانند مشتری کنجکاوی کنید که چرا امروز این شخص خانه خود را ترک کرده و به فروشگاه ما آمده است؟

  • کالایی را که از آن متنفرید نیز دوست داشته باشید.

محصولات زیادی وجود دارد که ممکن است خود شما برای آن‌ها اهمیتی قائل نباشید. اما شما باید روش‌هایی پیدا کنید تا ببینید چگونه دیگران ، نه شما ، ممکن است آن محصولات را بگیرند و از آن‌ها برای بهتر کردن زندگی خود استفاده کنند از روش های افزایش فروش در فروشگاه زنجیره ای برای این کالا ها این است که  مدام از خود بپرسید چگونه می‌توانم راه‌های دیگری برای فروش این محصولات پیدا کنم؟

روش های افزایش فروش در فروشگاه زنجیره ای

  •  از نام مشتری خود استفاده کنید.

یکی از موثر ترین روش های افزایش فروش در فروشگاه زنجیره ای همین است. دلیلی وجود دارد که ریتز کارلتون از کارمندان خود خواسته است از نام یک مهمان سه بار در مکالمه استفاده کنند ، نه دو و نه چهار. چرا استفاده از نام مشتری هنگام ملاقات مهم است؟ به این دلیل که احساس خوبی به آن‌ها می‌دهد. استفاده بیش از یک بار از نام آن‌ها باعث می‌شود مهمانانشان احساس اهمیت کنند و کارمندان را مجبور به یادآوری نام خود کنند. هر کجا می‌توانید نام آن‌ها را بگیرید ، از آن استفاده کنید. حتی اگر گاهی اوقات اشتباه کنید ، اکثر مردم از این ژست قدردانی می‌کنند.

  • زبان بدن خود را تقویت کنید.

مواجه شدن با یک خریدار با ایستادن مستقیم در مقابل آن‌ها می تواند برای آن‌ها ناخوشایند باشد. آموزش روانشناسی فروش بهترین راه فروش به شخصی را نشان می‌دهد این است که مانند دو دوست کنار هم بایستید. زبان بدن خود را بهبود بخشید و به این فکر کنید که دیگر فروشنده نیستید بلکه به یک مشاور قابل اعتماد تبدیل می‌شوید.

  •  یک رویداد برگزار کنید.

برخی از موفق‌ترین روزهای در بدترین دوره‌های فروش سال بوده است. با همکاری با یک موسسه خیریه محلی و ایجاد یک رویداد در فروشگاه خود می‌توانید به یکی از روش های افزایش فروش در فروشگاه زنجیره ای دست یابید.

در نهایت:

برای رسیدن به روش های افزایش فروش در فروشگاه زنجیره ای، به خود نگاه کنید و نگرانی‌ها را کاهش دهید تا بتوانید مثبت بین ، سخت کوش و قادر به یافتن راه‌هایی برای ایجاد انگیزه  و افزایش فروش باشید.

شما باید به خوبی در مورد چگونگی ایجاد روابط ، یک مشاور قابل اعتماد بودن و همچنین یک متخصص دانش محصول آموزش دیده تلاش کنید. فقط در این صورت است که می‌توانید بر اساس کارهایی که می‌خواهید با مشتری انجام دهید ، راهی آسان برای رشد فروش را طی کنید ، نه اینکه وحشت کنید که چه چیزی او را به خرید وامی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *