مقالات آموزشی

11 فروشگاه بزرگ اینترنتی برتر جهان

بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان

بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان

فروشگاه‌های اینترنتی راحتی خرید از خانه را با توانایی مقایسه آسان قیمت‌ها با سایر خرده فروشان ترکیب می‌کنند. و از آنجا که خریدها را می‌توان یک شبه به مشتری تحویل داد، جای تعجب نیست که افراد بیشتری از قبل از فروشگاه‌های اینترنتی استفاده می‌کنند. بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان از سودهای کلانی برخوردارند که رقابت جدی برای فروشگاه‌های فیزیکی ایجاد می‌کند. بزرگترین فروشگاه های اینترنتی جهان در سال چقدر می‌توانند درآمد کسب کنند؟

خرده فروشی الکترونیکی جهانی از سال 2014 در حال رشد مداوم است. در سال 2017، فروش تجارت خرده فروشی الکترونیکی در سراسر جهان بالغ بر 2.3 تریلیون دلار بوده و پیش بینی می‌شود درآمد خرده فروشی الکترونیکی در سال 2021 به 4.88 تریلیون دلار برسد. در سال 2018 تجارت الکترونیکی 18 درصد در سطح جهانی رشد کرد و مصرف‌کنندگان 2.86 تریلیون دلار برای خرید اینترنتی هزینه کردند. 10 خرده فروش برتر اینترنتی 15.1٪ از کل تجارت الکترونیکی جهانی را به خود اختصاص داده اند (برترین‌های 2019 در تجارت جهانی تجارت جهانی).

فروش خالص بزرگترین فروشگاه های اینترنتی جهان

فروش خالص جهانی 5  فروشگاه از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان در سال 2018 بیش از 200 میلیارد دلار بوده است. از 5 خرده فروش الکترونیکی برتر جهان که توسط فروش اینترنتی در سال 2018 رتبه بندی شده اند، سه فروش از ایالات متحده و دو مورد از چین هستند. بیشترین رشد در سال 2018 توسط China’s Suning و Jd (EcommerceDB) انجام شده است. اپل همچنین به رشد بالایی از 22٪ در سال 2018 نسبت به سال 2017 اشاره کرده است. فروشگاه‌های اینترنتی چینی در سال 2018 نسبت به ایالات متحده رشد قابل توجه بالاتری را نشان می‌دهند. بر اساس آخرین پیش بینی خرده فروشی و تجارت الکترونیکی eMarketer، چین آماده  در سال 2019 به بهترین بازار خرده فروشی جهان تبدیل شود و بیش از 100 میلیارد دلار از ایالات متحده پیشی بگیرد. تجارت الکترونیکی بیش از 35٪ از فروش خرده فروشی چین است – بالاترین میزان در جهان

 

 

بزرگترین فروشگاه های اینترنتی جهان

1-آمازون

Amazon.com در ایالات متحده و JD در چین در بالای لیست تولید بالاترین فروش خالص جهانی قرار دارند. آمازون بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان با درآمد اینترنتی در جهان است. این فروشگاه یک انتخاب بسیار گسترده از محصولات را ارائه می‌دهد اما بیشتر در وسایل مصرفی الکترونیک و کتاب و رسانه متمرکز شده است.

آمازون چندین فروشگاه اینترنتی دیگر مانند amazon.co.uk، amazon.de و amazon.fr را در سراسر جهان اداره می‌کند و مدل تجاری خود را با موفقیت به خارج از کشور صادر می‌کند. درآمد EcommerceDB برای درآمد حاصل از خدمات اشتراک و مقررات فروش شخص ثالث تنظیم می‌شود.

 

بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان
2- Jd

Jd.com، که توسط پکن Jingdong 360 Du E-Commerce، اداره می‌شود، یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان با فروش متمرکز در سطح ملی است. تجارت خالص الکترونیکی آن تقریباً به طور کامل در چین تولید می‌شود.

با توجه به دامنه محصولات، Jd یک فروشگاه اینترنتی همه جانبه است و دارای محصولاتی است که دسته‌های مختلفی مانند “الکترونیک و رسانه”، “مبلمان و لوازم خانگی” و همچنین “غذا و مراقبت شخصی” را شامل می‌شود. این فروشگاه اینترنتی در سال 2004 راه اندازی شد. فروش خالص جهانی 61 میلیارد دلار بود.

3- Apple

Apple.com گرچه در سطح بین المللی متمرکز است، اما فروش خالص تجارت الکترونیکی خود را در درجه اول در ایالات متحده و همچنین در چین و ژاپن انجام می‌دهد. با توجه به طیف محصولات، اپل همچنین در گروه “الکترونیک و رسانه”، به ویژه در زمینه “الکترونیک مصرفی” تخصص دارد.

4- Suning

Suning.com، با مدیریت شرکت تجارت الکترونیکی نانجینگ Suning، یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان با فروش متمرکز در سطح ملی است. فروش خالص تجارت الکترونیکی آن تقریباً به طور کامل در چین انجام می‌شود. با توجه به دامنه محصولات، Suning یک فروشگاه اینترنتی همه جانبه است و محصولات در دسته‌های مختلف مانند “الکترونیک و رسانه”، “مبلمان و لوازم خانگی” و همچنین “غذا و مراقبت شخصی” را ارائه می‌دهد. این فروشگاه اینترنتی در سال 2010 راه اندازی شد. فروش خالص جهانی 20 میلیارد دلار رسیده است.

5- Walmart

Walmart.com با درآمد اینترنتی 14 میلیارد دلار دومین خرده فروش تجارت الکترونیکی در ایالات متحده است. سهم اینترنتی والمارت با حدود 2.8٪ نسبتاً کم است. این عمدتا به دلیل رد پای عظیم خرده فروشی است که این شرکت در ایالات متحده دارد. حتی اگر Walmart، بزرگترین شرکت در جهان از نظر درآمد و کارمندانی است که آن‌ها در تبدیل موفقیت خود در زمینه خرده فروشی اینترنتی تلاش می‌کنند. خالص فروش جهانی آن در سال 2018، 16 میلیارد دلار بود.

بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان
6-Alibaba Group Holding Ltd    اژدهای تجارت الکترونیک چینی

اگر در اینترنت چیزهایی را خریداری می‌کنید، احتمال گزینه خرید محصولات از AliExpress یا Alibaba بسیار زیاد است. این شرکت بزرگ چینی در لیست بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی درجهان سوم می‌شود. تعداد کمی ‌از افراد داستان موفقیت جک را نشنیده اند. زندگی تجارت چینی این شخص داستانی بسیار ثروتمند است.

او که از اوایل دهه 1990 از بیش از 30 پست شغلی طرد شده بود، با همسر و یکی از دوستانش شروع به ساخت وب سایت برای شرکت‌ها کرد. این تجارت رشد چشمگیری داشت و در سال 1999، گروه Alibaba تاسیس شد، بزرگترین خرده فروش جهان در حال حاضر، در بیش از 200 کشور جهان فعالیت می‌کند.

7- eBay Inc شرکت فروشگاه‌ اینترنتی که روزگاری یک شهر کامل را فروخت.

لوگوی محبوب آبی-سبز-زرد eBay برای بسیاری نمادی از دهه 1990 است و به همین دلیل این یکی از اولین شرکت‌های موفق حباب ساز dot-com بود که تجسم خرید اینترنتی را فراهم کرده بود. این شرکت در سال 1995 در سان هوس، کالیفرنیا تاسیس شد و متمایزترین ویژگی آن ویژگی حراج اینترنتی، در کنار گزینه خرید متداول خرید آن است.

با درآمد تقریبی 11 میلیارد دلار در سال 2018، eBay در لیست بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان در جهان چهارم است. داستان جالب این است که یک بار یک شهر کامل در eBay فروخته شد! این اتفاق در سال 2012 رخ داد که دو خریدار ویتنامی‌شهر Buford در وایومینگ را با مبلغ کمی‌کمتر از یک میلیون دلار خریداری کردند.

8- Groupon

این فروشگاه تجارت الکترونیکی کاربران را با مشاغل محلی متصل می‌کند. این بازار تجارت الکترونیک آمریکایی که در سال 2008 در شیکاگو راه اندازی شد مفهوم تخفیف گروهی خرید اینترنتی را تغییر شکل داد. مشترکان خود را به مشاغل محلی در یکی از 500 شهر جهان متصل می‌کند. اصول آن ساده است: کاربران تخفیف می‌گیرند و صاحبان مشاغل درآمد خود را افزایش می‌دهند. این یک وضعیت برد برد است.

9- Etsy.com

Etsy فروشگاه اینترنتی متمرکز بر فروش اقلام منحصر به فرد، دست ساز از صنعتگران و هنرمندان است. این شرکت توسط شرکای تجاری راب کالین، کریس مگوایر و‌هایم شوپیک تاسیس شد که نویدبخش محبوبیت روزافزون استارت آپ‌های اینترنتی و اقلام دست ساز و دست ساز بود.

Etsy به دلیل حضور اینترنتی خود بسیار جهانی شده و دارای دفاتر در مکان‌های گسترده ای مانند برلین، پاریس و ملبورن است. فروشندگان Etsy محصولات خود را در یکی از سه دسته متمایز طبقه بندی می‌کنند: اقلام دست ساز، کالاهای پرنعمت، یا وسایل صنایع دستی.

10- Zalando  بزرگترین فروشگاه‌ اینترنتی در اروپا

با کمال تعجب ، این اولین شرکت اروپایی در لیست بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است. دفتر مرکزی زالاندو در برلین است و بیشتر آن‌ها فروشگاه های آنلاین دارند که اقلام مد مانند لباس و کفش را می فروشند. آرم آنها شبیه انتخاب گیتار نارنجی است.

 

 

11- Bestbuy.com

همانطور که از نام آن پیداست ، این سایت فوق العاده مفید است. این فروشگاه قیمت‌ها را از سراسر وب مقایسه می‌کند و سپس ارزان ‌ترین‌ها را برای شما لیست می‌کند. از این رو، اگر به دنبال یک معامله خوب هستید، bestbuy.com پاسخ شماست. شما در اینجا می توانید در مورد همه چیز از لباس گرفته تا لوازم جانبی معامله کنید. بنابراین ، اگر به دنبال یک معامله خوب هستید، به بهترین شکل خرید کنید و هرچه می خواهید را انتخاب کنید.

امروزه تعداد زیادی از مردم برای رفع نیازهای خود به خرید آنلاین اعتماد می کنند. این موج در آمریکا شروع شد و به آرامی در سراسر جهان جنجالی پیدا کرد. و امروزه، به آرامی در کشورهای جهان سوم مانند هند و چین و ایران در حال گسترش است. قطعاً این روند ادامه پیدا می‌کند تا جایی که همه را ساکت کرده و کم کم به یک عادت تبدیل می شود.

مغازه ها از قبل فروشگاه‌های اینترنتی را تهدیدی برای تجارت خود می‌دانند. این جنگ کجا قرار است برود؛ بنابراین اگر قصد دارید در این رقابت باقی بمانید حتما فروشگاه اینترنتی خود را در کنار فروشگاه فیزیکی ایجاد کنید. با این حال، تا آنجا که به مصرف‌کننده مربوط می شود، انتخاب از بین گزینه‌ها برای او دشوار می‌شود. در این بلاگ ما برخی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان را به شما معرفی کردیم . با ذکر لیست تمام شرکت‌ها، می‌توانیم توزیع یکنواختی از نظر جغرافیایی داشته باشیم و هر گوشه از جهان را پوشش دهیم. صرف نظر از محل زندگی شما، اگر تصمیم به خرید اینترنتی داشته باشید، ناگزیر با برخی از این شرکت‌ها تماس خواهید گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *