مقالات آموزشی

کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌های زنجیره ای چگونه است؟

کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌های زنجیره ای

اگر در فروشگاه زنجیره‌ای هستید، وقتی میزان مراجعه به فروشگاه زنجیره‌ای خود را افزایش می‌دهید، فرصت‌های فروش و درآمد را نیز افزایش می‌دهید. این به معنی تجارت سالم است. به همین دلیل مهم است که به طور مداوم کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌های زنجیره ای را طراحی کنید که برای افزایش بازدید در فروشگاه طراحی شده اند. در این مقاله از  مجله گروه صنعتی طاها به توضیح مختصری از آن می‌پردازیم با ما همراه باشید.

کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌های زنجیره ای چگونه است؟

1- مخاطب خود را شفاف سازید

اولین قدم برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌های زنجیره ای موثر و ایجاد ترافیک، شناسایی افرادی است که برای این کار انجام می‌دهید. مثلا فروشگاه جدید در خیابان با پنجره‌های پررنگ و موسیقی بلند ممکن است بسیاری از بازدیدکنندگان جوان را به خود جلب کند، اما اگر این خریداران مخاطب شما نباشند، همان روش برای شما مفید نخواهد بود. قبل از ارائه ایده‌های تبلیغاتی، با مشتریان خود در هر سطح آشنا شوید. آن‌ها چه کسانی هستند؟ آن‌ها به چه گرایش‌هایی تمایل دارند؟ چه پیام‌هایی در آن‌ها طنین انداز می‌شود؟ برای هدایت برنامه‌های خود از پاسخ این سوالات استفاده کنید.

همچنین ممکن است از منظر نسلی به مسائل نگاه شود. کمپین‌های تبلیغاتی باید متناسب با سن و عناصری باشند که مخاطب هدف شما بتواند آن‌ها را شناسایی کند. فقط مطمئن شوید که از کلیشه‌ها پرهیز می‌کنید. برای اینکه کمپین‌های شما به چشم بیایند، سعی کنید درک عمیقی از مخاطبان خود داشته باشید. از مشتریان هدف خود آگاهی کسب کنید. برای دریافت بازخورد، آزمایش کمپین‌های خود را در نظر بگیرید.

اتخاذ رویکرد نسلی در تعیین کانال‌های مناسب بازاریابی نیز مفید است. عادات مصرف رسانه در افراد بسته به گروه سنی آن‌ها متفاوت است. اگر می‌خواهید میزان مراجعه به فروشگاه را افزایش دهید باید به این روندها و داده‌ها توجه کنید. به این ترتیب در صورت عدم توجه می‌توانید به سیستم عامل‌ها و کانال‌های مناسب ضربه بزنید.این ما را به نقطه بعدی می‌رساند .

کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌های زنجیره ای

2-کانال‌های بازاریابی دیجیتال

در صورت استفاده صحیح از آن، بازاریابی دیجیتال می‌تواند تأثیر چشمگیری در میزان بازدید فروشگاه فیزیکی شما داشته باشد. طبق تحقیقات پیو، در حالی که مصرف‌کنندگان جوان به احتمال زیاد کاربران سنگین فناوری‌های دیجیتال هستند، اما نسل‌های قدیمی‌خیلی عقب نیستند. پیو دریافت که به استثنای نسل خاموش (متولد 1945 یا زودتر)، پذیرش اینترنت باند پهن در همه نسل‌ها رواج دارد. بیشتر هزاره‌ها (78٪)، ژنرال Xers (78٪) و Boomers (74٪) گزارش می‌دهند که دارای اشتراک باند هستند. علاوه بر این، به گفته پیو، “مالکیت تبلت اکنون در اکثر نسل‌ها قابل مقایسه است”. پنجاه و پنج درصد از ژنرال Xers، 53 درصد از Millennials و 52 درصد از Boomers می‌گویند که تبلت دارند.

این بدان معنی است که مهم نیست که مخاطب شما چه کسانی باشد، ابزارها و سیستم عامل‌های دیجیتال در خرید آن‌ها نقش دارند.در اینجا برخی از روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید از کانال‌های دیجیتال برای کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌های زنجیره ای استفاده کنید.

در اینجا ما خواندن مقاله روش های افزایش فروش در فروشگاه زنجیره ای به شما پیشنهاد میکنیم.

حضور خود در گوگل را افزایش دهید.

مصرف‌کنندگان، صرف نظر از سن، برای نیازهای جستجوی اینترنتی خود به Google مراجعه می‌کنند. به همین دلیل مهم است که فروشگاه شما در سایت قابل شناسایی باشد. این کار را می‌توانید با تنظیم لیست کامل  Google My Business (GMB) انجام دهید. داشتن نمایه GMB به شما اطمینان می‌دهد که فروشگاه شما در جستجوی محلی نشان داده می‌شود که در نهایت می‌تواند باعث ترافیک و فروش شود.

داده‌های Google نشان می‌دهد که تقریباً یک سوم از کل جستجوهای تلفن همراه مربوط به مکان است. این نکته مهم است: 88٪ از مشتریانی که از طریق تلفن هوشمند خود جستجوی محلی انجام می‌دهند، در عرض یک هفته در یک فروشگاه زنجیره‌ای مربوطه خرید می‌کنند پس کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌ زنجیره ای خود در گوگل را فراموش نکنید.

مصرف کنندگان به طور واضح به Google رجوع می‌کنند تا محصولی برای خرید و فروشگاه‌هایی که باید از آن‌ها بازدید کنند، پیدا کند. حضور پررنگ در گوگل می‌تواند شانس یافتن و بازدید افراد از مکان شما را افزایش دهد. خوشبختانه، تنظیم مشخصات GMB شما بسیار ساده است و فقط چند مرحله طول می‌کشد. اگر هنوز این کار را انجام نداده اید، به google.com/business بروید و مراحل ایجاد لیست خود را دنبال کنید.

بر روی ایمیل مشترکین خود تمرکز کنید.

بازاریابی از طریق ایمیل هنگامی‌که در مورد پیشنهادات خاص فروشگاهی صحبت می‌کنید بسیار جذاب است. اگر فروش یا هر نوع کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌های زنجیره ای را دنبال می‌کنید و می‌خواهید مردم را تشویق کنید که وارد فروشگاه شوند، این مهم است که به لیست ایمیل خود سر بزنید. از آن‌جا که در حال جلب نظر افرادی هستید که در گذشته یا از شما خرید کرده‌اند یا به محصولات شما ابراز علاقه کرده اند، پیام‌های شما به احتمال زیاد مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

در اینجا یک نکته تبلیغاتی برای بازاریابی از طریق ایمیل وجود دارد: مشترکان خود را تقسیم کنید (به عنوان مثال، براساس جنسیت، مکان، گروه سنی و غیره) سپس از اطلاعات آن‌ها برای شخصی‌سازی پیام‌های دریافتی استفاده کنید. این امر ضروری است، به ویژه اگر مکان‌های مختلفی داشته باشید و کمپین‌های تبلیغاتی خاص فروشگاهی را برگزار کنید. به عنوان مثال اگر در فروشگاه خود در لس آنجلس فروش ویژه‌ای را دنبال می‌کنید، باید ایمیل شما به مشتریان LA شما برود.

کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌های زنجیره ای

تبلیغات دیجیتال:

پیشنهادات تبلیغاتی شرکت‌هایی مانند گوگل و فیس‌بوک قابلیت‌های هدفمند پیشرفته (اما آسان برای استفاده) را فراهم می‌کند. می‌توانید براساس اطلاعات جمعیتی، موقعیت مکانی و علایق مخاطبان خود را تقسیم کنید. این امر باعث می‌شود تبلیغات دیجیتال در افزایش رادار مشتریان هدف شما در نزدیکی فروشگاه شما برای افزایش بازدید بسیار موثر باشد.

اگر در بودجه خود جای زیادی دارید، اختصاص بودجه ای برای ابتکارات تبلیغاتی برای کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌های زنجیره ای در نظر بگیرید تا بتوانید در مورد تبلیغات درون فروشگاهی خود صحبت کنید. فقط مطمئن باشید که نکات گفته شده در بالا را دنبال کنید و محتوایی ایجاد کنید که برای مخاطبان هدف شما قابل استفاده باشد.

3- به طور مرتب برنامه‌های خود را تازه کنید.

چرخاندن فروشگاه‌ها هرگز فعالیتی یک کاره نیست. شما باید دائماً کمپین‌های خود را تازه کنید و برنامه‌های جدید را پیاده کنید تا مرتبط و دارای ذهنیت بالا باشید. در اینجا چند ایده در مورد چگونگی انجام این کار وجود دارد:

با آخرین تعطیلات و فصل‌ها همراه شوید.

این ناگفته نماند، اما کمپین تبلیغاتی شما باید آخرین تعطیلات یا فصول را مد نظر قرار دهد. به عنوان مثال اگر بهار است، ممکن است بخواهید شروع فصل جدید را تبلیغ کنید. برای زمستان آماده می‌شوید؟ پس کمپین‌های آب و هوای سرد می‌تواند راهی عالی برای انجام این کار باشد.

همچنین باید تعطیلاتی را که مشتریانتان جشن می‌گیرند شناسایی کنید. موارد بزرگ  مانند کریسمس، روز ولنتاین و روز مادر داده شده است، اما ببینید آیا می‌توانید برای تعطیلات خاص برنامه‌های تبلیغاتی ایجاد کنید.  به عنوان مثال، فروشگاه زنجیره‌ای پیتزا Pieology سالانه روز ملی پیتزا را جشن می‌گیرد. آن‌ها یک کمپین ویژه ایمیل برای مشترکین ارسال می‌کنند تا آن‌ها را تشویق به ورود کنند.

با وقایع پاپ‌آپ شده ادامه دهید.

راه دیگر برای تازه نگه داشتن کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌های زنجیره ای شما سوار بر موج فرهنگ پاپ‌آپ است. مراقب الگوهای رفتاری، نمایش‌ها یا رویدادهای پرطرفدار باشید و راه‌هایی برای استفاده از آن‌ها بیابید. برای مثال، اگر میم اینترنتی خاصی موج می‌زند، فکر کنید که آن را در نمایشگرهای خود بگنجانید. اگر یک فیلم جدید پرسروصدا وجود دارد، ببینید آیا می‌توانید برای افزایش بازدید در فروشگاه، موارد مربوطه را بفروشید یا عناصر فیلم را در کمپین‌های تبلیغاتی خود بگذارید.

دیزنی همیشه در این استراتژی سرآمد است. هر زمان که یک فیلم جدید دیزنی اکران می‌شود، این شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای خود را با به نمایش گذاشتن نمایشگرهای ویترین و اجرای تبلیغات مرتبط با فیلم، در محل نگه می‌دارد.

به عنوان مثال، هنگامی‌که نسخه زنده بازی دامبو در سال 2019 به سینماها آمد، فروشگاه دیزنی در South Coast Plaza دارای یک نمایشگر بزرگ بود که دامبو را نشان می‌داد.

خواندن مقاله بهترین راه تبلیغات برای جذب مشتری نیز به شما کمک خواهد کرد تا فروش خود را افزایش دهید.

4- با دیگران همکاری کنید

اگرچه مطمئناً می‌توانید به تنهایی کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌های زنجیره ای را اجرا کنید، اما هر از چند گاهی از معرفی همکاران خود نترسید. افرادی را که می‌توانند بر تصمیمات خرید مشتریان شما تأثیر بگذارند، شناسایی کنید. ببینید آیا می‌توانید در کمپین‌های فروشگاهی با آن‌ها همکاری کنید یا خیر. با انجام این کار می‌توانید مخاطبان آن‌ها را مورد استفاده قرار دهید و دامنه نام تجاری خود را افزایش دهید.

برند مراقبت از پوست Caudalie با دعوت از میکرو اینفلوئنسرهای مختلف برای دعوت از مردم و حضور در مکان‌های نمایندگی  Caudalie و ارائه خدمات رایگان کمپین برگزار می‌کند. اینفلوئنسرها از طرف خود وظیفه دارند تجربه خود را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. همچنین می‌توانید با مشاغل دیگر همکاری کنید. با بازرگانان محلی شریک شوید و روش‌های ایجاد کمپین‌های جذاب را برای سودمندی بیشتر در فروشگاه ذخیره کنید. به عنوان مثال می‌توانید یک هدایای تبلیغاتی مشترک ایجاد کنید که مشتریان را به بازدید از فروشگاه‌های شما یا خرید محصولات شما ترغیب کند.نگاهی به این مثال بیاندازید: فروشگاه لوازم ورزشی Runners High با استودیوی تناسب اندام، Orangetheory همکاری کردند. Runners Highتوانست اعضای استودیو را برای بازدید از فروشگاه‌های خود فریب دهد، در حالی که Orangetheory با ارائه مزیت انحصاری به اعضای خود از مزایای آن بهره مند شد.

کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌های زنجیره ای

5-فروشگاه خود را با ابزارهای مناسب تجهیز کنید

فن‌آوری‌ها و راه‌حل‌های مناسب می‌تواند کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌های زنجیره ای شما را بدون دردسر حفظ کند و به شما امکان می‌دهد عملکرد آن‌ها را بسنجید. این به نوبه خود به شما کمک می‌کند حتی بیشتر از مکان شما بازدید شود.

برای نظارت، اندازه گیری و بهینه سازی کمپین‌های خود از ابزارهای زیر استفاده کنید:

کانتر‌های افراد:

بهترین روش برای سنجش موفقیت کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌های زنجیره ای که برای افزایش بازدید در فروشگاه طراحی شده اند، استفاده از پیشخوان افراد برای ثبت تعداد بازدیدکنندگان است که از درب فروشگاه شما عبور می‌کنند.

این پیشخوان‌ها به شما امکان می‌دهند بازدیدهای فروشگاه خود را به طور دقیق ردیابی کنید، بنابراین می‌توانید تعیین کنید که آیا به فروشگاه شما مراجعه می‌کنند. پیشخوان‌های گاهی اوقات حتی می‌توانند با سیستم نقطه فروش شما ادغام شوند. می‌توانید در کنار فروش، بازدید از فروشگاه را ردیابی کنید و نرخ تبدیل خود را تعیین کنید.

دوربین‌ها:

دوربین‌ها علاوه بر اینکه می‌توانند امنیت و جلوگیری از ضرر زیاد را فراهم کنند، برای نظارت بر الگوی حرکت و ترافیک در مکان شما نیز مفید هستند. برای دیدن نحوه حرکت مشتریان در فروشگاه خود، از دوربین‌های داخل فروشگاه استفاده کنید، سپس از این داده‌ها برای اطلاع از نحوه بازاریابی و طرح فروشگاه استفاده کنید.

سنسورهای IOT:

حسگرهای اینترنت اشیا که مواردی مانند دما، رطوبت، نور و حرکت را کنترل می‌کنند، فروشگاه شما را روان‌تر می‌کنند و امنیت بازدیدکنندگان شما را تضمین می‌کنند. بسته به موقعیت مکانی و کمپین خود، ممکن است لازم باشد این سنسورها را نصب کنید تا بتوانید برگه‌های مربوط به آنچه در فروشگاه شما است را نگه دارید و در صورت لزوم اقدامات اصلاحی را انجام دهید.

به عنوان مثال، اگر کالاهای فاسدشدنی را تبلیغ و فروش می‌کنید، نظارت بر دمای یخچال و فریزر ضروری است. استفاده از یک سنسور اینترنت اشیا که شما را از تغییرات قابل توجه دما آگاه می‌کند، شما را قادر می‌سازد فوراً کاری انجام دهید.

نرم افزار حسابرسی فروشگاه زنجیره‌ای و مدیریت وظایف:

با حسابرسی در کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌های زنجیره ای خود مراقب باشید ابتکارات فروشگاهی شما در معرض فشار قرار گیرد. ما می‌دانیم که 60٪ کمپین‌های تبلیغاتی به درستی اجرا نمی‌شوند. با این حال کمپین‌های به درستی اجرا شده می‌توانند فروش را 193 درصد افزایش دهند! پول را روی میز نگذارید. برای بازرسی از فروشگاه‌های خود، ایجاد اقدامات عملیاتی، وظایف و پیگیری خودکار، چک لیست ایجاد کرده و از یک ابزار حسابرسی فروشگاه زنجیره‌ای مانند استفاده کنید.

یکی دیگر از مهمترین محصولات که جهت آسایش مشتریان می بایست در فروشگاه شما وجود داشته باشد، ترولی فروشگاهی پلاستیکی است که میتوانید ار فروشگاه طاها تهیه نمایید

هنگام برگزاری کمپین تبلیغاتی در فروشگاه، استراتژی درست کلیدی است

روش‌های مختلفی برای ایجاد کمپین در فروشگاه وجود دارد. از تاکتیک‌های آزمایش شده مانند تخفیف و فروش گرفته تا ابتکارات بزرگتر مانند رویدادهای داخل فروشگاه، اگر می‌خواهید بازدید از فروشگاه خود را افزایش دهید، ایده‌هایی که می‌توانید استفاده کنید کم نیست. اما کلید اصلی موفقیت در کمپین تبلیغاتی فروشگاه‌های زنجیره ای در استراتژی کلی شما نهفته است. صریح بودن با مخاطبان هدف و استفاده از ابزارهای مناسب برای اطمینان از عدم ادامه فعالیت‌های شما حیاتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *