مقالات آموزشی

چیدمان فروشگاه والمارت

چیدمان فروشگاه والمارت

چیدمان فروشگاه والمارت : وقتی برای اولین بار وارد یک فروشگاه زنجیره‌ای مانند والمارت می‌شوید ، به نظر می‌رسد اولین تصور شما در تصمیم‌گیری برای خرید چیزی نقش مهمی داشته باشد.

اگر برای خرید کالای خاصی وارد شده‌اید ، ممکن است در نهایت چیز دیگری ، یا در عوض کالای گران تر (و سود بالاتر) خریداری کنید. حتی قبل از ورود به خانه ، “جذابیت محدود” فروشگاه و چیدمان فروشگاه روی شما کار می کند.

رنگ تابلو ، نمایش ویترین و یک ورودی جذاب که تمیز و بدون سر و صدا باشد ، تمایل شما برای صرف وقت و پول در این فروشگاه خاص را تحت تأثیر قرار می دهد. فروشگاه های هوشمند همه این‌ها را می‌دانند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا ظاهر فروشگاهی را داشته باشند که ارزش حمایت شما را داشته باشد.

تجزیه و تحلیل رفتار خریداران یک صنعت رو به رشد است ، چه خرید به‌صورت آنلاین انجام شود و چه در فروشگاه حضوری. خرید آنلاین دارای روش‌های جمع آوری داده داخلی است که می‌تواند طوفانی از داده را در مورد آن‌چه خریداران در وب سایت انجام می‌دهند و آن‌چه که می‌خرند یا نمی‌خرند به فروشنده ارائه دهد. یکی از موفق ترین ها در این زمینه فروشگاه والمارت است که در ادامه به بررسی چیدمان فروشگاه والمارت می‌پردازیم.

 

 

تاکتیک های چیدمان فروشگاه والمارت

در این‌جا برخی از تاکتیک هایی که وال مارت در چیدمان فروشگاه برای جلب خریداران یا ترغیب آن‌ها به خرید بیش‌تر استفاده می‌کنند ، آورده شده است.

 • مناطق انگیزه ناگهانی:

به طور معمول در کنار صندوق های پول نقد و هم‌چنین به طور معمول ، پر از آب نبات و غذاهای دیگر که خریداران می‌توانند به عنوان پاداش برای یک خرید خوب انجام دهند ، خریداری کنند. یا از آن ها برای ساکت کردن بچه های بهانه گیر استفاده کنند.

 • ایجاد بخش خاص در فروشگاه :

این ممکن است در واقع به معنای ایجاد یک فروشگاه کوچک در فروشگاه زنجیره ای نباشد بلکه بخشی از فضای فروشگاه است که به گونه ای دیگر تزئین شده است تا برجسته شود. نورپردازی ویژه همراه با کف چوبی و قفسه بندی یک پیام به خصوص ارسال می‌کند و مصرف‌کنندگان برای عضویت در آن پیام هزینه بیش‌تری پرداخت می‌کنند. ارتقا بخش الکترونیک والمارت ، نمونه ای از آن است.

 • سطح برخورد با چشم :

بیش‌تر خریداران نمی‌خواهند خم شوند تا کالایی را ببینند و هم چنین برای تهیه چیزی مجبور نباشند از بالای سر خود چیزی را عبور دهند. مواردی که فروشگاه ها بیش‌تر تبلیغ می کنند ، جایی است که دقیقا در معرض دید مشتری باشد و به راحتی بتواد بدون این که خم شود آن کالا را بردارد.

بنابراین چیدمان فروشگاه والمارت همیشه چنین تاکتیکی را برای پروموت محصولات مهم انتخاب می کنند. برند ها معمولاً با جایگزینی محصولات خود برای این موقعیت های مطلوب هزینه ها را جبران می کنند.

 • سازندگان ترافیک :

گذاشتن وسایل روزمره مانند شیر و نان در انتهای فروشگاه ، خریداران را در معرض خریدهای بالقوه قرار می دهد. همچنین تمایل دارد تا افراد را به جنون خرید وادارد تا خرید های دیگری که لازم ندارند نیز بخرند. این هم یکی از تاکتیک های موثر در چیدمان فروشگاه والمارت محسوب می‌شود.

 • بخش فعال :

این بخش پویا است و مرکزی ترین محوطه فروشگاه و محلی است که دیدن تبلیغات یکبار مصرف یا اقلام فصلی معمول است. تصور خریداران این است که معاملات خوب بیشتری در عمق فروشگاه قرار می گیرند.

 

 

 • جلو فروشگاه :

در این مرکز بزرگ چیدمان فروشگاه وال مارت به این صورت است که چند مغازه کوچک و سوپر مارکت محلی و محل هایی برای ارائه خدمت به مشتریان تعبیه می شود و به این صورت است که این بخش های فروشگاه را به آن ها کرایه می دهند تا غرفه های خود را در آن جا تاسیس کنند و این کار از این جهت است که به مشتری حس خرید از محله های لوکال خود را بدهد و احساس خوشایند تری داشته باشد.

چیدمان فروشگاه والمارت

 • برند های معتبر:

این‌ها اغلب برند‌های تبلیغاتی در سطح ملی هستند که در صورت استفاده نکردن از آن‌ها حداقل همه آن ها را می شناسند و یک بار نام آن را شنیده اند. سوپ های کمپبل ، کوکاکولا ، سس گوجه فرنگی هاینز و… همه این موارد به خریداران نشان می دهد که چه چیز دیگری را می توانند در قفسه های اطراف پیدا کنند.

خریداران همچنین انتظار دارند برندهای فروشگاهی ای را پیدا کنند که قیمت آن‌ها در کنار این برند های بزرگ کم‌تر باشد. در واقع چیدمان فروشگاه والمارت به این صورت است که برای فروش برند های کم‌تر مشهور آن ها را با قیمت‌های کمتر در کنار برند های مشهوری چئن هاینز می گذارد تا آن ها نیز فروش روند.

 • محیط کلی:

در درجه اول این به معنای ظاهر کلی فروشگاه و شناسایی واضح اقلام فروش و مکان ها است. وال مارت به طور قابل توجهی با “بازگرداندن” و سایر علائم قیمت گذاری سازگار است. خریدارانی که به دنبال چانه زنی هستند ، دقیقاً می دانندپ چه چیزی را جستجو کنند.

 • گستره محصول :

یک سوپرمارکت معمولی حدود 80،000 محصول را در خود ذخیره می کند. یک خانوار معمولی از حدود 300 محصول استفاده می کند. یک سوپرکنتر معمولی وال مارت بیش از 142000 مورد مختلف را در خود ذخیره می کند. و خریداران حتی هنگام خرید آب معدنی بیش از 10 برند برای انتخاب دارند.

 

 

 • تشویق خریداران به خرید به بهترین مزیت فروشگاه :

بیش‌تر خریداران در اطراف محیط یک فروشگاه تردد می کنند و حرکت در خلاف جهت عقربه های ساعت مسیری است که بیشتر خریداران فروشگاه تمایل دارند در آن عبور می کنند. ت

حقیقات انجام شده در سال 2008 نشان می دهد خریدارانی که در خلاف جهت حرکت ساعت حرکت می کنند به طور متوسط در ​​هر سفر به سوپرمارکت 2 دلار بیشتر هزینه می کنند.

این مقدار زیاد نیست ، اما فروشگاه های زنجیره ای دقیقاً یک تجارت پر حاشیه نیست و از هر دلار اضافی استقبال می شود.

 • استفاده از رنگ و بو برای ایجاد تأثیر :

تصادفی نیست که در چیدمان فروشگاه والمارت نانوایی خود را در جلوی فروشگاه قرار می‌دهد. بوی تازه‌ی پختن نان گرم و دلپذیر است. به همین ترتیب ، نمایش سبزیجات تازه در تمام رنگ‌های باشکوه آن‌ها حاکی از یک محیط سالم و تازه است.

 • سخت کردن یافتن محصولات:

اگر خریداران نتوانند به راحتی کالای موردنظر خود را که برای خرید آن وارد فروشگاه شده اند پیدا کنند ، معمولاً شروع به جستجوی سایر مواردی می کنند که قصد خرید آن ها را ندارند و گه گاه به فروش تبدیل می شود البته ابر مرکز وال مارت آنقدر بزرگ است که فروشگاه حتی واقعاً مجبور نیست برای انجام این کار خیلی تلاش کند.

مواردی که به آن ها اشاره شد از تاکتیک های چیدمان فروشگاه والمارت است. والمارت با تجربه ی بی نظیر خود در فروش و بازاریابی به یکی از بزرگ ترین روشگاه های زنجیره ای در دنیا تبدیل شده است و با بررسی های زیاد به این اصول چیدمان رسیده است و سبب می شود هنگامی که خریدار وارد والمارت می شود بسیار بیشتر از چیزی که نیاز داشته خرید کند.

بنابراین اگر از اصول چیدمان فروشگاه والمارت در فروشگاه خود استفاده کنید احتمال موفقیت زیاد خواهد بود چون پشت هر یک از این تاکتیک ها یک تیم بازاریابی و فروش حرفه ای بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *