مقالات آموزشی

8 روش موثر برای جذب مشتری

بهترین روش تبلیغات برای جذب مشتری

بهترین راه تبلیغات برای جذب مشتری: تبلیغات فریبی است که مشتریان جدیدی را به سمت کسب‌و‌کار یا محصول شما می‌کشاند. این ترفند و یافتن بهترین راه تبلیغات برای جذب مشتری متناسب با تجارت، بودجه و مشتری هدف شماست. شما گزینه‌های زیادی برای انتخاب خواهید داشت، زیرا رسانه‌های سنتی مانند رسانه چاپی و رسانه‌های جدید مانند شبکه‌های اجتماعی هر دو مزایای خود را دارند. در واقع بهترین راه تبلیغات وجود ندارد بلکه باید متناسب با هدف و مخاطبان خود روشی را برگزینید.

بهترین راه تبلیغات برای جذب مشتری

  • تبلیغات آنلاین

ارسال تبلیغات در وب سایت‌هایی که بازدید زیادی دارند، یکی از راه‌های تبلیغات در مورد تجارت شماست. سایت‌های شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک دارای برنامه‌های تبلیغاتی هستند که به تبلیغ دهندگان اجازه می‌دهد اطلاعات جمعیت‌شناختی بسیار خاصی را هدف قرار دهند. این تبلیغات فقط در کنار نمایه‌هایی نشان داده می‌شوند که مشخصات بازار هدف محصول شما را برآورده می‌کنند. در اینترنت به طور کلی گزینه‌های زیادی برای قرار دادن تبلیغات در اختیار شما قرار می‌گیرد. بهترین سرویس شناخته شده AdWords گوگل است، اما صدها شرکت دیگر می‌توانند به شما کمک کنند تبلیغات خود را در سایت‌های مناسب قرار دهید.

  • بهترین روش تبلیغات برای جذب مشتریبازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی

سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی ابزاری جذاب در بازاریابی برای مشاغل جدید هستند، زیرا تبلیغ در آنجا هزینه پولی کمی ‌دارد یا هیچ هزینه ای ندارد. جذابیت این است که شما باید زمان قابل توجهی را در ایجاد یک حضور سرمایه گذاری کنید و محتوای خود را به اندازه کافی جذاب کنید که ارزش پیگیری را داشته باشد. حق بونس‌های مکرر برای طرفداران شما، به صورت تخفیف، هدایا یا “فروش سریع”، می‌تواند کمک زیادی کند. اگر محصول ملموسی دارید، می‌توانید با ارائه واحدهای ارزیابی به وبلاگ نویسان و اینفلوئنسرهای با نفوذ و فالوور بالا، تبلیغات دهان به دهان محکمی ایجاد کنید.

  • تبلیغات سنتی در روزنامه

یک شکل سنتی تبلیغات برای جذب مشتری، تبلیغات روزنامه‌های روزانه و هفتگی به شما امکان می‌دهد محله‌های خاص جغرافیایی را هدف قرار دهید. پیوستن انگیزه ای مانند کوپن به آگهی می‌تواند به شما کمک کند تا درباره اثربخشی آن قضاوت کنید. خرید آگهی در بخشی مربوط به مشاغل خود، به عنوان مثال، آگهی شغلی برای بهبود منزل در قسمت خانه و باغ، همچنین می‌تواند به شما در دستیابی به مشتریان هدف کمک کند.

 

  • تبلیغات رادیویی هدفمند

صداهای جذاب و سریع می‌تواند تأثیر تبلیغات رادیویی را افزایش دهد. تطبیق ایستگاه رادیویی که انتخاب می‌کنید با مشخصات جمعیتی هدف شما کلیدی است. اگر می‌خواهید به بزرگسالان 35 تا 64 ساله برسید، یک ایستگاه معاصر بزرگسالان گزینه خوبی است. ایستگاه جایگزین برای دستیابی به جوانان 18 تا 24 سال مناسب است.

  • تبلیغات تلویزیونی محلی یا ملی

تبلیغات تلویزیونی در ایستگاه‌های محلی ممکن است برای تولید به زمان و تلاش نیاز داشته باشد، اما اگر کالایی یا خدماتی را با قیمت بالا بفروشید، می‌تواند بهترین راه تبلیغات برای جذب مشتری باشد. هزینه تبلیغات تلویزیونی ملی آمریکا می‌تواند در حدود 63000 دلار باشد، اگرچه این قیمت براساس بازار و برنامه می‌تواند بسیار متفاوت باشد. اگر تبلیغ تلویزیونی به مشتریانی برسد که به رادیو پاسخ نمی‌دهند قطعاً می‌توانید تفاوت قیمت را توجیه کنید.

  • رویدادهای سخنرانی عمومی

اگر محصولی که می‌فروشید مربوط به تخصص خودتان است، سخنرانی در جمع می‌تواند یکی از بهترین راه‌های تبلیغات برای جذب مشتری باشد. خدمات خود را به سازمان‌هایی که می‌توانند از یکی از کارگاه‌ها یا سخنرانی‌های شما بهره مند شوند ارائه دهید. کارت‌های ویزیت و مواد تبلیغاتی به این رویداد بیاورید تا مخاطبان خود را تشویق کنید که در مورد خدمات شما تبلیغ کنند.

  • آویزان کردن درب منزل

استفاده از محله، قرار دادن آگهی‌های تبلیغاتی در صندوق‌های پستی یا آویزان کردن آگهی‌ها روی دستگیره‌های در، روش خوبی برای هدف قرار دادن یک منطقه خاص و اطمینان از اینکه مشتریان احتمالی شما اطلاعات شما را دیده‌اند، است. حتی اگر بیشتر صاحبان خانه از اطلاعات صرف نظر کنند، به دست آوردن تعداد معدودی مشتری می‌تواند برای بازدهی مثبت سرمایه گذاری در بازاریابی کافی باشد.

  • اسپانسرشیپ رویدادها

تبلیغ کالا یا خدمات شما از طریق حمایت از رویداد می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد. شما ممکن است در برنامه رویداد یک تأیید نامه دریافت کنید، یک مکان در محل داشته باشید که بتوانید نمونه محصول را ارائه دهید یا ممکن است آرم شرکت شما در پوسترهای رویداد نشان داده شود. یک گزینه برای رویدادهایی که برای ورود به آن‌ها نیاز به مهر دستی است این است که لوگویی را که نشان آرم شرکت شما دارد در محل برگزار کنید. پس از آن شرکت کنندگان به مدت یک یا دو روز لوگوی شما را نزدیک می‌کنند.

در تکنیک‌های تبلیغاتی موفق اغلب از فرم‌های رسانه ای جدید برای تبلیغ یک محصول استفاده می‌شود. با این حال، فرم‌های تبلیغاتی سنتی نیز همچنان کارساز هستند. پایگاه‌های مختلف مصرف کننده متفاوت به طرح‌های خاص بازاریابی پاسخ می‌دهند، بنابراین آزمایش طرح تبلیغاتی شما مهم است. پس از پیش بینی در مورد بهترین راه تبلیغات برای جذب مشتری، به عنوان مثال تبلیغ در روزنامه شهر یا یک کمپین بازاریابی مستقیم، قبل از سرمایه گذاری و تلاش، استراتژی خود را آزمایش کنید.

 

بهترین راه تبلیغات برای جذب مشتری

آزمایش استراتژی‌های تبلیغات

1.بیانیه مطبوعاتی با خبر

اگر محصول شما دارای نوآوری قابل توجه است یا ویژگی غیرمعمولی دارد، یک بیانیه مطبوعاتی بنویسید یا یک آژانس روابط عمومی ‌استخدام کنید تا این کار را در قالب کار شما انجام دهد. متناوباً، برای انتشار محصول جدید خود یک رویداد را برگزار کنید و در مورد این رویداد یک خبرنامه بنویسید.

2.تبلیغات تلویزیونی برای تجدید نظر گسترده

تبلیغ تلویزیونی خلاقانه‌ای بسازید و آن را در زمانی پخش کنید که به احتمال زیاد مخاطبان هدف شما آن را تماشا می‌کنند. نسخه‌های کم هزینه شامل فیلمبرداری از تبلیغات خود، خرید یک تبلیغ از قبل ساخته شده و ضبط صدا یا کمک گرفتن از یک شرکت تولیدی تجاری است. فقط مطمئن شوید که سرگرم کننده است و حرفه ای به نظر می‌رسد.

3.رادیو برای تبلیغات مقرون به صرفه

اگر بودجه شما اجازه نمی‌دهد در ایستگاه رادیویی محلی یا ایستگاه بزرگتری تبلیغ کنید. اطمینان حاصل کنید که صدای شما توجه را به خود جلب کرده و نوع شخصیتی را که می‌خواهید افراد با تجارت شما ارتباط برقرار کنند ارائه می‌دهد. در غیر این صورت، از یک حرفه ای کمک بگیرید تا بتوان این گزینه را به یکی از بهترین راه تبلیغات برای جذب مشتری به شمار آورد و گرنه هزینه بی فایده است.

دسته پیشنهادی : چرخ خرید فروشگاهی

 

4.تبلیغات چاپی

مجلات به شما امکان می‌دهند مخاطب خاصی را به راحتی هدف قرار دهید. فقط کافی است نشریه تجاری یا مصرف کننده‌ای را که بیشترین مطالعه را دارند، انتخاب کنید. همچنین می‌توانید با مجلات به مخاطبان مرفه‌تری برسید. روزنامه‌ها و مجلات منطقه ای به شما اجازه می‌دهند تا مخاطبان منطقه خود را جذب کنید. برای تأثیر بیشتر، با انتخاب طرحی که افراد را برای تفکر سرگرم کند یا مکث کند، یک تبلیغ تمام صفحه را در نظر بگیرید.

5.شبکه‌های بین فردی

همیشه کارت ویزیت و بروشور برای محصول خود داشته باشید و آماده باشید تا کالای خود را برای مخاطبان پذیرا عرضه کنید. در رویدادهای اجتماعی شرکت کنید و درمورد آنچه که ارائه می‌دهید صحبت کنید و به هر شخصی که با او صحبت می‌کنید کارت و بروشور بدهید.

6.شبکه آنلاین

با سایر متخصصانی که با یک گروه مشتری مشابه خدمت می‌کنند اما با شما رقابت ندارند ارتباط برقرار کنید. اگر آن‌ها لینک شما را در سایت خود قرار دهند، موافقت ‌کنید که لینک آن‌ها را در وب سایت خود قرار دهید. پس از ایجاد صفحه‌ای برای مشاغل خود یا نمایه حرفه‌ای، با دوستان و آشنایان خود در شبکه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کنید. اعلامیه‌های مربوط به فروش، محصول جدید خود و پاسخ به آن را ارسال کنید و با حضور آنلاین خود برای جذب مشتری تلاش کنید.

7.تبلیغات آنلاین هدفمند

تبلیغات آنلاین هدفمند بهترین راه تبلیغات برای جذب مشتری در دنیای دیجیتال امروزی است. از سرویس‌های قرارگیری تبلیغات آنلاین مانند Facebook Ads و Google AdSense که مشتریانی را جستجو می‌کنند که موضوعی مشابه را جستجو می‌کنند استفاده کنید. تبلیغات را در وب سایت‌های اطلاعاتی، مانند مجلات آنلاین، قرار دهید که دارای موضوعات مربوط به کار شما هستند.

8.بازاریابی محتوایی آنلاین

با استفاده از اصطلاحاتی که معمولاً در متن شما جستجو می‌شود، محتوای قابل خواندن برای وب سایت خود ایجاد کنید. درج عبارات کلیدی جستجو به عنوان بهینه سازی موتور جستجو معروف است، می‌تواند به ربات‌های گوگل کمک کند محتوای شما را پیدا کنند و آن را در نتایج صفحه رتبه‌بندی کنند. لینک‌های با کیفیت را به سایت‌های دیگر ارسال کنید تا رتبه بندی بالاتری نیز کسب کنید. نوشتن یک وبلاگ یا خبرنامه الکترونیکی، انجام پادکست یا تولید فیلم‌های آموزنده YouTube را در نظر بگیرید.

9.کمپین‌های ارسال مستقیم

با ارسال ایمیل به مشتریان یا مشتریان بالقوه، یک ایمیل مارکتینگ مستقیم شروع کنید. ارسال کوپن یا برجسته کردن ویژگی کالایی که مخاطبان مورد نظر شما از همه مهم‌تر در نظر بگیرند را مد نظر قرار دهید. ارسال نامه‌های مختلف که بر جنبه‌های مختلف محصول مانند قیمت و کیفیت تأکید دارند را در نظر بگیرید تا دریابید چه عواملی موثر است.

10.در ایونت‌ها شرکت کنید

شرکت در رویدادهای محلی، منطقه‌ای و حتی ملی به شما کمک می‌کند تا با بسیاری از مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنید. سخنرانی‌هایی را در مورد نحوه استفاده از محصول یا انجام یک کار مرتبط انجام دهید و با بیشترین شرکت‌کنندگان ممکن صحبت کنید.

روش‌های بیان شده در این بلاگ همگی می‌توانند یک بهترین راه تبلیغات برای جذب مشتری باشند اما هریک برای نوع خاصی از کسب و کار. در نظر بگیرید که بازار هدفتان چه کسانی هستند، چه روش‌های پیاده‌سازی برای شما مقدور است و چقدر بودجه دارید. سپس با توجه به موارد گفته شده یک روش را انتخاب کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *