مقالات آموزشی

بازاریابی فروشگاه زنجیره ای

بازاریابی فروشگاه زنجیره ای

در این دنیای مشتری محور که در آن زندگی می کنیم ، پیام هایی از هر جهت وجود دارد که سعی در ترغیب ما به خرید کالای دیگری دارد. این همان چیزی است که بازاریابی فروشگاه زنجیره ای  را به چالش کشیده است.

خرده فروشان غالباً برای جلب توجه می جنگند تا احتمال دکمه “خرید” را پیدا کنند یا به ویترین فروشگاه زنجیره ای آن ها بیایند و کارت های خود را بکشند. و با چنین تغییر بزرگی در تجارت الکترونیکی که بر فروشگاه زنجیره ای حاکم است ، کسانی که ویترین فروشگاه ها را مدیریت می کنند ممکن است رنج ببینند.

طبق گفته بیگ کامرس ، 51٪ آمریکایی ها خرید آنلاین را ترجیح می دهند و تقریباً همه ( 96٪ ) در زندگی خود خرید اینترنتی انجام داده اند . بنابراین اگر یک فروشگاه زنجیره ای هستید ، چگونه می توانید خریداران را به بازار عرضه کنید؟

استراتژی های قدیمی به سادگی داشتن یک مکان مناسب یا قرار دادن آگهی ها یا تبلیغات در روزنامه محلی شما دیگر نمی تواند آن را کاهش دهد.

نکات بازاریابی فروشگاه زنجیره ای

ما 11 نکته مهم در زمینه بازاریابی فروشگاه زنجیره ای داریم که به شما کمک می کند فروش خود را در فروشگاه زنجیره ای به صورت آنلاین و آفلاین افزایش دهید ، با نکات زیر شروع می کنیم:

شماره 1: کمپین های خرید Google را اجرا کنید.

با بیش از 3.5 میلیارد جستجو روزانه در Google ، هیچ سوالی نیست که مردم از Google برای خرید استفاده می کنند. بین جستجوی بررسی محصولات و مکان های فروشگاه و راحتی سفارش آنلاین ، قدرت مندترین موتور جستجو برای اکثر افراد به یک راهنمای تور خرید دیجیتال تبدیل شده است.

به همین دلیل است که فروشگاه های زنجیره ای کاملاً باید از مبارزات خرید Google استفاده کنند. کمپین های خرید Google به بازاریابی فروشگاه زنجیره ای این امکان را می دهد تا محصولات خود را مستقیماً از طریق SERP بفروشند ، بنابراین چه فروشگاه فیزیکی داشته باشید و چه نداشته باشید ، این کمپین ها ارزش سرمایه گذاری را دارند.

اگرچه برخی از شما خوانندگان ممکن است از قبل کمپین های خرید Google را اجرا کنید ، در اینجا چند راهکار اضافی برای از فروش SERP خود استفاده کنید.

بازاریابی فروشگاه زنجیره ای

1- کمپین های خرید را با اقلام پرفروش سازماندهی کنید.

هنگام پیکربندی کمپین های خرید خود اطمینان حاصل کنید که محصولات با ارزش مشابه در یک گروه قرار گرفته اند تا بتوانید به راحتی بودجه ها را به صورت منطقی تخصیص داده و تنظیم کنید. جمع آوری بهترین فروشندگان خود به شما کمک می کند تا از فروش آنلاین سود ببرید.

2- اطمینان حاصل کنید که تصاویر تبلیغاتی شما از کیفیت بالایی برخوردار هستند .

این نکته ممکن است واضح به نظر برسد ، اما شما از اینکه اغلب بازاریابان کیفیت تصاویر تبلیغاتی خود را که اولین شانس شما برای گرفتن خریدار احتمالی است ، غافل می شوند ، متعجب خواهید شد. بنابراین ، چه چیزی یک تصویر با کیفیت خوب ایجاد می کند؟ یک عکس با کنتراست بالا، جزئیات خوب و پس زمینه سفید ساده تا جستجوگران بتوانند روی کالای فروخته شده تمرکز کنند.

همچنین هنگام پیکربندی تصاویر ، رعایت دستورالعمل های Google بسیار مهم است. به عنوان مثال ، برای محصولات غیر پوشاک Google توصیه می کند از تصویری حداقل 100 پیکسل و برای پوشاک حداقل 250 پیکسل استفاده کنید.

3- تبلیغات تجار و بازبینی های محصول را وارد کنید

با توجه به اینکه بازاریابی فروشگاه زنجیره ای یکی از رقابتی ترین صنایعی است که وجود دارد ، کسب اطمینان از محصولات خود از طریق بررسی 5 ستاره ، حیاتی است. مطمئناً ، محصولات شما واقعاً باید به خوبی دریافت شود تا این موارد به طور عادلانه بدست بیایند ، اما با فرض اینکه اقلامی با بازبینی عالی در بازار دارید ، باید کاملاً این بررسی ها را نشان دهید. چرا؟ زیرا بررسی ها باعث خرید مجدد می شوند.

4- پیکربندی رده بندی محصولات

همه شما رتبه بندی ستاره کم را در زیر محصولات در SERP مشاهده کرده اید. آیا این موارد را برای تبلیغات خود نمی خواهید؟ برای اطمینان از نمایش نظرات ، باید حداقل 50 نظر در یکی از سایت های تأیید شده شخص ثالث Google کسب کنید. منابع تأیید شده شخص ثالث را در اینجا بررسی کنید ، جایی که باید فعالانه به دنبال بازبینی باشید تا اطمینان حاصل کنید که در SERP ظاهر می شوند.

شماره 2 : خریداران برگشتی را از طریق بازاریابی مجدد هوشمند ایجاد کنید.

هر صنعتی باید بازاریابی مجدد شود. چرا؟ بازاریابی مجدد به شما امکان می دهد تا به خریداران یادآوری کنید که باید محصولات شما را خریداری کنند. اما روش های استراتژیکی وجود دارد که سود بیشتری را از بازاریابی مجدد در فروشگاه زنجیره ای کسب کنید.

در فضای فروشگاه زنجیره ای ، ارزش معمولاً از خریداران یکبار مصرف بدست نمی آید ، بلکه مشتریانی مفید هستند که مدام برای کارهای بیشتر بازمی گردند. مشکل این است که خریداران شما مشغول هستند و به راحتی حواس شما را پرت می کنند. اگر به آن ها یادآوری کنید ، ممکن است تجربه آنلاین آن ها با نام تجاری شما مثبت باشد.

به همین دلیل شما باید به فکر روش های بازاریابی هوشمند باشید که یک خریدار قبلی را در زمان مناسب دوباره درگیر می کند. در مورد طول عمر محصول خود فکر کنید. مثلاً آیا شما فیس واش می فروشید؟

بازاریابی فروشگاه زنجیره ایبطری معمولاً چه مدت دوام می آورد؟ اگر دو ماه است ، پس از حدود 50 روز از خرید ، یک کمپین بازاریابی مجدد را با هدف مصرف کنندگان قبلی اجرا کنید تا به آن ها یادآوری کنید قبل از تمام شدن سفارش بیش تری بدهند.

یکی دیگر از روش های بازاریابی مجدد برای ایجاد خریداران مکرر ، فروش بیش از حد آن ها بر اساس کالاهایی است که قبلاً خریداری کرده اند. به عنوان مثال ، اگر یک خریدار شستشوی صورت را انجام می دهد ، مرطوب کننده ای را که همراه آن است دوباره برای آن ها بازاریابی کنید. داشتن دانش در مورد اینکه کدام محصولات مکمل یکدیگر هستند به این استراتژی کمک می کند.

اگر شما صاحب یک فروشگاه زنجیره ای هستید به شما پیشنهاد میکنیم مقاله چطور صاحب یک فروشگاه زنجیره ای موفق شویم را مطالعه نمایید.

شماره3 : پیک های فصلی خود را بشناسید و بر این اساس برنامه ریزی کنید.

در بازاریابی فروشگاه زنجیره ای باید از قبل از اوج فصلی کسب و کار خود آگاه باشید. خواه فروش تابستان باشد ، بلک فرایدی یا اوج تعطیلات ، فروشگاه زنجیره ای باید برنامه های خود را قبل از این پیک های فصلی برنامه ریزی کنند.

این موارد شامل مواردی مانند تعدیل هزینه تبلیغات ، کار با طراحی برای خلاقیت های جدید و اجرای کمپین های مربوط به فصول است که باعث افزایش فروش در این زمان های اوج می شود.

برنامه ریزی برای این زمان های اوج مصرف کاملاً کلیدی است زیرا رقابت معمولاً شدیدتر است ، بنابراین بالا بردن هزینه و استفاده از ابزارهای برنامه ریزی آگهی برای صرفه جویی در وقت بسیار مهم است.

اگر یک فروشگاه زنجیره ای  خود تازه کار هستید و کاملاً مطمئن نیستید که اوج فصلی برای کسب و کارتان چیست ، به Google.com/trends مراجعه کنید و در آن جا می توانید دسته ها و کلمات کلیدی مختلف را جستجو کرده و پیک های فصلی موجود را تجزیه و تحلیل کنید.

شماره4 : تعطیلات کوچک و مناسبت ها را جشن بگیرید.

باید بدانید که تقریبا هر روز یک روز ملی وجود دارد – از پنکیک گرفته تا خواهر و برادر گرفته تا ذرت آب نبات ، این تعطیلات جعلی جای شما را گرفته است. ، اما ارزش آن را دارد که روزهایی را که به ویژه با فروشگاه های شما مرتبط هستند و همچنین تعطیلاتی مانند روز ولنتاین و سنت پتی را جشن بگیرید.

وقتی این روزها را جشن بگیرید، محصولات ویژه با ظرفیت محدود را در اطراف آن ها عرضه کنید ، برنامه های ویژه ای را اجرا کنید یا تزیینات رنگی در فروشگاه زنجیره ای خود انجام دهید تا مردم را به هیجان آورد.

بازاریابی فروشگاه زنجیره ایشماره 5 : در برخی از کمپین های بازاریابی چریکی سرمایه گذاری کنید.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که گامی خارج از دنیای دیجیتال بردارید و بررسی کنید که چگونه محیط فیزیکی شما می تواند به شما کمک کند تا برای مخاطبان ایده آل خود بازاریابی کنید؟ بازاریابی چریکی دقیقاً همین است: پشت سر گذاشتن صفحه نمایش و استفاده از مکان های عمومی برای تبلیغ خبر در مورد تجارت و بازاریابی فروشگاه زنجیره ای .

اگرچه قطعاً بازاریابان نمی توانند فقط به بازاریابی چریکی اعتماد کنند ، اما این می تواند راهی عالی برای افزایش دید فروشگاه شما به روشی سرگرم کننده و خلاقانه باشد. همه ما در زندگی روزمره خود در معرض کمپین های بازاریابی چریکی هستیم ، خواه متوجه شویم یا نه ، به همین دلیل خلاقیت کلیدی است.

با یکی از دوستان خود شریک شوید تا یک فروشگاه پاپ آپ در فضای خود ایجاد کنید یا یک نقاشی دیواری زیبا برای تقویت نام تجاری خود ایجاد کنید.

بنابراین کلاه خلاقیت خود را به سر بگذارید و بیرون از جعبه فکر کنید تا توجه مردم خارج از اینترنت را به خود جلب کند. بسیار به یاد ماندنی تر خواهد شد.

ابته باید توجه داشته باشید که آسایش و راحتی مشتری نیز یکی از مهمترین نکات در فروشگاه می باشد قرار دادن تجهیزات مانند استند، ترولی خرید فروشگاهی و … کمک کننده خواهد بود.

شماره 6 : فراموش نکنید که به لحاظ محلی مرتبط باشید.

اگر می توانید به طور محلی با هر مخاطب مرتبط باشید. این به شما کمک می کند تا آن ها را از آن خود کنید. افراد می خواهند احساس کنند که عضوی از جامعه آن ها هستند و اگر نام تجاری شما با خانه آن ها در هم آمیخته باشد ، احتمالاً وابستگی عاطفی به تجارت شما دارند. چند روش اصلی وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که تا آن جا که ممکن است از نظر محلی مرتبط باشید و وابستگی ایجاد کنید.

ویژگی های کارکنان حرفه ای در فروشگاه یکی از مهمترین نکات برای موفقیت و افزایش فروش می باشد.

  • هدف گذاری جغرافیایی

. برای دستیابی به افراد محلی ، از هدفگذاری جغرافیایی در سیستم عامل هایی مانند Google Ads (قبلاً با نام AdWords) ، Youtube ، Facebook ، Twitter و … استفاده کنید.

  • کپی آگهی و تصاویر

نسخه تبلیغاتی و تصاویر خود را با جذابیت محلی پر کنید . به عنوان مثال ، با گرفتن عکس محصول در پارک های محلی زیبا یا حتی فروش محصولات محلی.

اکنون پیش بروید و با این نکات بازاریابی فروشگاه زنجیره ای مخاطبان خود را به خرید بیش تر تشویق کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *