مقالات آموزشی

چگونه یک سوپرمارکت آنلاین راه اندازی کنید؟

سوپرمارکت آنلاین

با توجه به داده‌های آماری، محبوبیت سوپرمارکت آنلاین ، به ویژه در ایالات متحده آمریکا در حال رونق است. آیا می‌خواهید یک فروشگاه مواد غذایی آنلاین راه اندازی کنید؟ این نکاتی که در ادامه گفته شده است را باید بدانید. اگر آرزو دارید که صاحب فروشگاه آنلاین خود شوید بدون توجه به اینکه برای اولین بار یک کسب و کار کوچک راه اندازی می‌کنید یا مدت زیادی است که در این بازی هستید‌، این راهنما به شما کمک می‌کند نحوه راه اندازی یک سوپرمارکت آنلاین را بیاموزید.

فروش آنلاین‌، معروف به تجارت الکترونیکی‌، واقعاً سرعت معاملات را افزایش داده است. خوشبختانه‌، شروع کار آسانتر از آن است که ممکن است فکر کنید به شرط داشتن اطلاعات اولیه در مورد تجارت (که در اینجا به آنها خواهیم پرداخت) و همچنین تیمی ‌از کارشناسان راه اندازی فروشگاه وب سایت تجارت الکترونیکی برای اجرای کارها در اختیار داشته باشید.

طبق برآورد تا پایان سال 2020‌، صنعت تجارت الکترونیکی 13.5 درصد از سهم درآمد را به دست می‌آورد. معنی آن برای دارندگان فروشگاه‌های اینترنتی چیست؟ این بدان معناست که از هر 7 دلار خرج شده در مصرف خرده فروشی ؛ تجارت الکترونیکی حدود 1 دلار دریافت می‌کند.

سوپرمارکت آنلاینمدل تجاری سوپر مارکت آنلاین

این مراحل ساده را برای افتتاح یک سوپرمارکت آنلاین دنبال کنید:

نیازهای شما هرچه که باشد‌، در هر گوشه دنیا بازار امیدوار کننده مواد غذایی دارید. صدها نفر را تصور کنید که به دنبال خرید غذای آنلاین هستند. شروع کار خود به روش صحیح می‌تواند به شما کمک کند سود کلانی کسب کنید.

 

در اینجا یک راهنمای سریع برای ایجاد سوپرمارکت آنلاین وجود دارد:

هنگامی‌که تصمیم به ایجاد فروشگاه مواد غذایی آنلاین یا برنامه ای گرفتید‌، به دنبال خواسته‌های بازار باشید. سعی کنید درباره آنچه مشتری‌ها به دنبال آن هستند ایده بگیرید. ببینید شرایط بازار چگونه است؛ تعیین کنید که چه محصولات یا خدماتی سهم بیشتری در بازار دارند. اگر مصرف کنندگان مایل به پرداخت هزینه راحتی هستند یا زمان تحویل خارج از ساعت را می‌خواهند‌، پس می‌توانید برای هدف قرار دادن مشتریان بالقوه به چنین طرحی فکر کنید. برای شروع می‌توانید با ارائه سفارش تحویل رایگان در اولین سفارش یا تخفیف‌های تبلیغاتی شروع کنید. این باعث جذب بیشتر و بیشتر مشتریان می‌شود.

راه‌های تعیین مخاطب هدف برای سوپرمارکت آنلاین

• سعی کنید مخاطبان خود را بشناسید

• مشتریان احتمالی خود را به تصویر بکشید

• مشتریان بالقوه خود را لیست کنید

• مشتریان خود را تقسیم بندی کنید

• نظرسنجی‌ها و بازخورد مشتری انجام دهید

• نیاز آنها را شناسایی کنید و سعی کنید آن را با تجارت خود حل کنید

• دنبال کنندگان خود را بشناسید

• رقبای خود را دنبال کنید

• تلاش‌های بازاریابی خود را دوباره ارزیابی کنید

این عامل مهمی ‌است که میزان محبوبیت و موفقیت تجارت شما را تعیین می‌کند. اگر قصد راه اندازی سوپرمارکت آنلاین دارید‌، باید مناطق تحویل مورد نظر خود را تعیین کنید. به عنوان مثال‌، اگر قصد فروش مواد غذایی یا سبزیجات تازه را دارید‌، باید آنها را فقط به یک منطقه محدود تحویل دهید. به منظور برنامه ریزی تجارت مواد غذایی خود‌، باید برنامه خود را برای تأسیس دفتر‌، انبار یا پیوند با مغازه‌های مواد غذایی محلی تنظیم کنید.

 

مقاله پیشنهادی : گیت فروشگاهی چیست؟

 

با این سوالات تحلیل بازار مناطق هدف را مشخص کنید

• ویژگی‌های کسب و کار‌، محصولات یا خدمات شما چیست؟

• مزایای این ویژگی‌ها چیست؟

• مزایا چگونه به کاربر کمک می‌کنند؟

• بازار هدف شما چگونه خرید می‌کند؟

• طول عمر و جنس معمول بازار هدف شما چیست؟ آیا آنها معمولاً بچه دار می‌شوند؟ متوسط درآمد و تحصیلات آنها چقدر است؟

• منافع مشترک آن ها چیست؟ این ها می‌تواند شامل نگرش‌ها‌، ارزش‌ها و سبک زندگی باشد.

• آیا بازار هدف شما با پلتفرم آنلاین راحت است؟ چه روشهای بازاریابی وب و آفلاین را درگیر خود می‌کند؟

سوپرمارکت آنلاینتجارت خود را ثبت کنید

هنگامی‌که در مورد سوپرمارکت آنلاین خود تصمیم گرفتید‌، باید شرکت خود را ثبت کنید‌، مجوزهای لازم را از مقامات بگیرید و انواع مختلف ارائه مالیات را انجام دهید. برای انجام کلیه تشریفات برای شروع‌، از هر مشاور مالیاتی ثبت شده یا حسابدار رسمی ‌مشاوره حرفه ای بگیرید.

مدیریت موجودی کالا

چیدمان موجودی کالای سوپرمارکت آنلاین به دو روش انجام می‌شود. یا می‌توانید محصولات را ذخیره کنید یا در ابتدا با فروشگاه‌های مواد غذایی محلی گره بزنید. بهترین راه برای شروع تهیه لیستی از محصولات و تنظیم مقدمات آن است.

مدل‌های تحویل را نهایی کنید

76٪ از خریداران آنلاین از تحویل در خانه استفاده می‌کنند. از آنجا که تجارت مواد غذایی به تحویل در خانه متکی است‌، می‌تواند نگران کننده باشد. صاحبان مشاغل که قصد راه اندازی سوپرمارکت آنلاین را دارند باید گزینه‌های تحویل کالا را بدانند. برخی از مشتریان ممکن است به تحویل همان روز نیاز داشته باشند در حالی که برخی دیگر ممکن است به دنبال تحویل روز دیگر برای مواد غذایی به صورت آنلاین باشند. برای کلیه سفارشات‌، برنامه زمان بندی تحویل را تنظیم کنید. قبل از شروع کار خود‌، باید در مورد محدوده مناطق تحویل مانند 5 کیلومتر‌، 10 کیلومتر یا 15 کیلومتر شعاع درون شهر تصمیم بگیرید. همچنین برای مدیریت زایمان باید چند نفر برای تحویل با دوچرخه استخدام کنید.

توسعه وب سایت و برنامه موبایل

هنگام راه‌ اندازی سوپرمارکت آنلاین ، باید مدتی را صرف برنامه‌ریزی اهداف و انتظارات خود از شرکت خود کنید. باید به دنبال توسعه‌دهندگان وب مجرب و متخصص و شرکت‌های توسعه دهنده برنامه‌های تلفن همراه باشید تا یک راه حل برجسته فروشگاه آنلاین ایجاد کنید. یک وب سایت و آژانس توسعه برنامه‌های موبایل خوب می‌تواند به شما در دستیابی به اهداف تجاری خود کمک کند.

 

 

روش‌های پرداخت

اینکه از چه روش‌های پرداختی در وب سایت یا برنامه شما برای پذیرش پرداخت استفاده می‌شود‌، مهم است. همراه با کارت نقدی یا اعتباری‌، می‌توانید گزینه Cash on delivery (COD) را نیز ارائه دهید تا سفارشات آنلاین برای کاربران آسان تر شود. با پذیرش COD می‌توانید در هزینه‌های درگاه پرداخت صرفه جویی کنید.

جذب مشتری

بازاریابی نقش مهمی ‌در جذب مشتری دارد. شما می‌توانید روش‌های مختلف تبلیغات آنلاین و آفلاین را امتحان کنید تا توجه کاربران را به خود جلب کنید. با چند بازاریاب دیجیتال صحبت کنید تا در مورد فعالیت‌های تبلیغاتی که می‌توانند به رشد تجارت شما کمک کنند ایده بگیرید. ارائه تخفیف و کوپن نیز می‌تواند به شما در جذب مشتری برای سوپرمارکت آنلاین کمک کند.

سوپرمارکت آنلاینرقبای خود را بررسی کنید

فعالیت‌های انجام شده توسط رقبا را تحت نظر داشته باشید و پیشنهادات آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. به پیشنهادات آنها توجه کنید و استراتژی بازاریابی خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که بتوانید رقبا را شکست دهید. هر از چندگاهی ساختار قیمت و سیاست‌های تحویل رقبا را ارزیابی کنید.

 

 

بهترین آژانس جستجوگرها را استخدام کنید

بعد از شروع فعالیت سوپرمارکت آنلاین ، کار شما تمام نشده است. این فقط آغاز کار است. برای بازاریابی وب سایت خود به دنیای آنلاین و جلب توجه مخاطبان‌، باید متخصصان اختصاصی سئو استخدام کنید. شرکت سئو مناسب می‌تواند به شما کمک کند بازدیدکنندگان را به وب سایت تجارت خود هدایت کنید و فروش بیشتری داشته باشید.

نتیجه گیری

اگر می‌خواهید یک سوپرمارکت آنلاین راه اندازی کنید‌، می‌توانید فاکتورهای ذکر شده در بالا را در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *