مقالات آموزشی

آشنایی با 4 ترفند بزرگ جلوه دادن فروشگاه

بزرگ-جلوه-دادن-فروشگاه-های-کوچک

راه های بسیار زیادی وجود دارد که شما یک فروشگاه کوچک را به صورتی تغییر شکل دهید که به نظر مشتریانی که به فروشگاه شما مراجعه می‌کنند، بزرگ جلوه دهد. اما قبل از اینکه در مورد این موضوع با شما صحبت کنیم، باید با نحوه‌ی چیدمان مناسب برای بزرگ جلوه دادن فروشگاه های کوچک آشنا شویم.

چیدمان هر فروشگاه کوچکی باید به گونه‌ای باشد که فردی که وارد فروشگاه می‌شود احساس نکند که در محل بسیار کوچکی قرار گرفته است و نیاز به فضای بیشتری داد. به همین دلیل نقشه و چگونگی طراحی دکوراسیون فروشگاه به گونه‌ای عمل می‌کند که خریدار هم احساس خوبی از خرید خود خواهد داشت و هم اینکه تجربه شیرینی را از یک خرید به یادماندنی در ذهن خریدار برجای خواهد گذاشت.

استفاده از فضای مناسب برای فروشگاه سبب خواهد شد که استراتژی‌های مارکتینگ برای یک فروشگاه کوچیک به خوبی عمل کنند. همچنین خلاقتی که برای طراحی دکوراسیون فروشگاه شکل می‌گیرد، هم فروش یک فروشگاه را بالا ببرد و هم اینکه سود قابل توجهی را نصیب فروشنده نماید.

اگر شما به عنوان یک فروشند فروشگاهی با مساحت پایین دارید تنها با چند ترفند ساده می‌توانید هم فروشگاه خود را بزرگ جلوه دهید و هم ظاهر آراسته‌ای را برای فروشگاه خود ایجاد نمایید. یادتان نرود اولین چیزی که مشتری با آن مواجه می‌شود ظاهر فروشگاه شماست و اگر محل کار شما مناسب نباشد ممکن است خریدار حس خوبی از خرید خود نداشته باشد.

از شلوغ کردن بی مورد فروشگاه خود خودداری نمایید

قطعا شما به عنوان مشتری وارد فروشگاهی شده‌اید که هیچ فکری برای چیدمان محصولات خود نکرده است و در زمان ورود خود تنها با صحنه‌ی انباشته شدن بی‌مورد محصولات بر روی هم مواجه شده‌اید. قطعا حس خوبی از این موضوع نداشته اید و مدام در بین اجناس فروشگاه سرگردان شده‌اید.

بزرگ جلوه دادن فروشگاه

اگر قصد دارید از ترفندهای بزرگ جلوه دادن فروشگاه های کوچک استفاده کنید بهتر است در اولین قدم از پر کردن بی مورد فروشگاه خود از اجناس مختلف خودداری نمایید چرا که شلوغی بی مورد فروشگاه شما سبب می‌شود که مشتریان شما احساس کنند که فروشگاه شما فضای مناسبی را برای نگهداری از اجناس ندارد و تمام زحمات شما برای بزرگتر نشان دادن فروشگاه از بین می‌رود.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای بزرگ جلوه دادن فروشگاه خود، اجناسی که در قفسه‌ها قرار می‎‌دهید از هم فاصله داشته باشند و همچنین فضای خالی را برای هر محصول در نظر بگیرید تا به مشتری این فرصت را بدهید که به راحتی بتواند محصول مورد نظر خود را بیابد. بهم ریختگی و شلوغی فروشگاه شما نکته‌ی منفی می‌باشد که باید به آن توجه داشته باشید.

سوپرمارکت چیست ؟ ویژگی های سوپر مارکت خوب چیست؟ با ما همراه باشید.

برای نوع چیدمان فروشگاه برنامه ریزی مناسب داشته باشید

همانطور که قبلا گفتیم نوع چیمان فروشگاه شما هویت اصلی فروشگاه شما را مشخص می‌نماید پس باید در مورد چیدمان فروشگاه خود حساسیت‌های لازم را داشته باشید. برای این‌ کار باید حتما برنامه‌ریزی‌های لازم را داشته باشید و با توجه به استانداردهای چیدمان فروشگاهی عمل نمایید.

محیط فروشگاه را در نظر داشته باشید و حتما تحقیق کنید که چگونه باید چیدمانی را در نظر بگیرید که فروشگاه کوچک شما تبدیل به یک فروشگاه بزرگ شود و مشتریانی که وارد فروشگاه می‌شوند هیچ‌گاه احساس نکنند که در یک فروشگاه کوچک قرار گرفته‌اند.

بر روی یک ایده هیچ‌گاه پافشاری نکنید و حتما نسبت به چیدمان‌های گوناگون انعطاف‌پذیر باشید. فراموش نکنید که ممکن است ایده و سلیقه‌ی شما برای خودتان جذاب باشد ولی باید حتما این موضوع را در نظر داشته باشید که فروشگاه شما باید در وهله‌ی اول بزرگ جلوه داده شود تا مشتریان احساس راحتی بیشتری در زمان خرید خود داشته باشند.

برای انتخاب چیدمان مناسب برای بزرگ کردن فروشگاه زمان کافی را در نظر بگیرید تا ذهن شما در آخر به بهترین تصمیم برای بزرگ جلوه دادن فروشگاه برسد.

برای اینکه ذهن شما بازتر عمل کند باید با گونه‌های مختلف چیدمان فروشگاهی آشنا شود. برای اینکار هم می‌توانید از کاتالوگ‌های مخصوص چیدمان فروشگاه استفاده کنید و هم اینکه رقبای خود را در این زمینه تحلیل نمایید. برای اینکار به راحتی می‌توانید به فروشگاه‌های مختلف سر بزنید و از نزدیک مشاهده نمایید که همکاران شما از چه ایده‌هایی برای بزرگ‌تر جلوه دادن فروشگاه خود استفاده کرده‌اند.

برای این قسمت از کار شما زمان کافی نیاز است چون باید حتما به فروشگاه‌های مختلف سر بزنید و با اصول چیدمان فروشگاه آشنا شوید. پس همین الان به این فکر باشید که در ابتدا به چه فروشگاه‌های بروید و از نزدیک با چیدمان آنها آشنا شوید.

بزرگ جلوه دادن فروشگاه

به پنجره‌ها و روزنه‌های نور فروشگاه دقت کنید

فروشگاه شما هر چقدر هم که بزرگ باشد اگر نورپردازی مناسبی نداشته باشد، احساس یک فروشگاه بزرگ را به مشتری نخواهد داد. پس باید در مورد قسمت‌هایی که از آنها نور وارد فروشگاه شما می‌شود دقت لازم را داشته باشید. فروشگاهی که دارای پنجره‌های مناسب برای وارد شدن نور است، هر چقدر هم که کوچک باشند بزرگ جلوه می‎دهند.

این مورد یکی از ساده‌ترین ترفندهای بزرگ جلوه دادن فروشگاه های کوچک است و شما از آن می‌توانید بهترین استفاده را نمایید. شما می‌توانید برای دیوار و سقف فروشگاه خود از پنجره‌های مناسب استفاده کنید تا نور مناسب وارد فروشگاه شما شود. این راه به شما کمک می‌کند که چشمان مشتریان خود را فریب دهید.

شما میتوانید برای محیط فروشگاه خود چرخ خرید فروشگاهی را در رنگ موردنظر خود سفارش دهید.

از رنگ‌های مناسب برای بزرگ جلوه دادن فروشگاه استفاده کنید

رنگ‌های که در فروشگاه استفاده می‌کنید باید به گونه‌ای باشند که مشتری احساس کند واقعا در یک فروشگاه بزرگ قرار گرفته است. استفاده از رنگ‌های خنثی می‌تواند کمک شایانی در این زمینه به شما کند. از این ترفند به راحتی می توانید برای بزرگ جلوه دادن فروشگاه خود استفاده کنید. اما سوال این اینجاست که از چه رنگ‌های می‌توانید برای بزرگ جلوه دادن فروشگاه خود استفاده نمایید:

طیف های رنگی مناسب برای یک فروشگاه کوچک به شرح زیر می‌باشند:

  • طوسی
  • خاکستری
  • دودی
  • مشکی

این رنگ‌ها به شما کمک خواهند کرد که فروشگاه به نظر بزرگی داشته باشید. همچنین برای بهتر جلوه دادن این رنگ‌ها می‌توانید از یک رنگ خاص یا طرح‌دار استفاده کنید. این کار را بهتر است بر روی دیوار انتهایی فروشگاه شما انجام بگیرد. شما با این عمل نشان خواهید داد که عمق فروشگاه شما بیشتر از تصور معمول است.

بزرگ جلوه دادن فروشگاه

همچنین این ترفند به شما کمک می‌کند که توجه مشتری را بیشتر به فروشگاه خود جلب نمایید و میزان سود و فروش محصولات فروشگاه خود را تا اندازه‌ی قابل قبولی بالا ببرید. همچنین می‌توانید برای جلب توجه بیشتر مشتریان، از تجهیزات فروشگاهی مانند چرخ خرید فروشگاهی با رنگ خنثی استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *