مقالات آموزشی

بهترین رنگ برای فروشگاه زنجیره‌ای

بهترین رنگ برای فروشگاه زنجیره ای

بهترین رنگ برای فروشگاه زنجیره ای

یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های داشتن فروشگاه زنجیره ای خود ، مرحله طراحی است. در طول این دوره شما تصمیمات بی شماری خواهید گرفت ، یکی از مهم‌ترین آن‌ها انتخاب بهترین رنگ برای فروشگاه زنجیره ای است. رنگ تأثیر زیادی بر روی افراد دارد و می‌تواند آن ها را مجبور کند وقت زیادی را در فروشگاه شما بگذرانند یا خریدهایی با قیمت بالاتر انجام دهند. رنگ حتی توانایی این را دارد که مشتریان شما را از در بیرون رانده و هرگز نمی‌داند چرا آن‌ها در آنجا احساس ناراحتی می‌کنند. اندکی آگاهی و برنامه ریزی مدبرانه در مورد انتخاب بهترین رنگ برای فروشگاه زنجیره ای و برای دیوارها و رنگ می‌تواند به شما کمک کند سود بالایی بدست آورید.

 

 

 • رنگ آبی

استفاده از رنگ آبی روشن یا متوسط ​​به عنوان طرح اصلی رنگ ، احساس آرامش را در افراد القا می‌کند. این رنگ یادآور اقیانوس و آسمان است ، عناصری که باعث ایجاد احساس آرامش می‌شوند. اگر تجارت فروشگاه زنجیره‌ای شما در فروش محیط پر سر و صدا متمرکز است ، می‌توانید با رنگ آمیزی دیوارهای خود ، یک تجربه ناخوشایند مشتری را جبران کنید.

سعی کنید در پایین دیوارهای خود با سایه متوسط ​​و تیره نقاشی کنید و به تدریج روشن‌تر شوید و در انتهای آن به رنگ سفید تمام شود. رنگ آبی امنیت و اعتماد را القا می‌کند ، به همین دلیل است که ما اغلب آن را در موسسات مالی می‌بینیم. همچنین حس کال را القا می‌کند ، زیرا یادآور آسمان و اقیانوس است. این استفاده از رنگ آبی درک یک آسمان آرام را تقویت می‌کند و می‌‌تواند بهترین رنگ برای فروشگاه زنجیره ای شلوغ باشد.

بهترین رنگ برای فروشگاه زنجیره ای

 • رنگ سبز

سایه‌های سبز روشن یا کمی‌سبز عمیق‌تر می‌توانند حس طراوت ، آرامش و سلامتی را تحریک کنند. از سایه‌های سبز تا اثر مثبت در گل فروشی‌ها یا فروشگاه‌های مواد غذایی سالم استفاده کنید.

سبزهای تیره می‌توانند ثروت را به ذهن متبادر کنند. شما می‌توانید هنگام استفاده از این رنگ به مشتریان خود احساس حضور در جایی با کیفیت را بدهید. این بهترین رنگ برای فروشگاه زنجیره ای  طلا و جواهر و مشاغل ارائه کالاهای با کیفیت بالا است که می‌توانند از استفاده از ترکیب سبزه‌های روشن و تیره بهره مند شوند.

 • قرمزها ، زردها و نارنجی‌ها

قرمز یک رنگ قدرتمند ، پرشور است و اگر بیش از حد استفاده شود ، می‌تواند باعث احساس اضطراب و پرخاشگری در افراد شود. از قرمز به میزان کم استفاده کنید ، شاید به عنوان یک رنگ لکه ای برای جلب توجه به یک مورد استفاده کنید.

زرد رنگی شاد است ، افکار نشاط آور را برانگیخته و روحیه می‌بخشد. از رنگ زرد اغلب در فروشگاه‌هایی که پذیرای کودکان هستند استفاده می‌شود.

استفاده از نارنجی ، مخلوطی از قرمز و زرد ، می‌تواند نشاط آور ، سرگرم کننده و بازیگوش باشد. در سایه‌های روشن تر ، می‌تواند تجمل را نشان دهد و برای افرادی که به دنبال یک تجربه خرید بالا هستند ، جذاب است. سایه‌های خاصی از نارنجی اغلب با تحریک اشتها همراه هستند ، همانطور که توسط طرح‌های رنگی در برخی از رستوران‌ها مشهود است پس بهترین رنگ برای فروشگاه زنجیره ای خوراکی است.

 • بنفش و صورتی

بنفش اغلب مورد توجه افراد خلاق قرار می‌گیرد. برخی از کیفیت‌های قرمز و آبی را دارد و هنگامی‌که به عنوان رنگ تکه ای استفاده می‌شود ، مانند یک ویترین با ساعت یا قطعات گران قیمت مشابه ، می‌توان آن را اشرافی دانست.

از بنفش به عنوان پس زمینه ای برای موارد با رمز و راز استفاده کنید ، مانند مواردی که در مغازه جادوگری یافت می‌شود و یا فروشگاه‌ایی که با چیزهای معنوی سرو کار دارند. سایه‌های صورتی می‌توانند انرژی و سرگرمی ‌را منتقل کنند. صورتی‌ها برای فروشگاه‌هایی که مورد توجه خانم‌ها قرار می‌گیرند، به خوبی کار می‌کنند. دختران جوان از لذت رمانتیک و شیرین رنگ صورتی در امان نیستند.

 

 

 • قهوه ای ، سیاه ، خاکستری و سفید

قهوه ای رنگی است که ثبات را نشان می‌دهد. قهوه ای بیش از حد می‌تواند غالب باشد و احساسات منفی را برانگیزد. به عنوان مثال رنگ قهوه ای می‌تواند یک انتخاب عملی باشد وقتی برای کفپوش‌های پربازدید استفاده می‌شود.

مشکی یک انتخاب رنگ چشمگیر است که مشتریان جوان را به دنبال کالاهای مد روز می‌کشاند. برای ظاهری جسورانه می‌توان از آن به عنوان بهترین رنگ برای فروشگاه زنجیره ای در مناطق خاص آن  فروشگاه استفاده کرد. خاکستری ، ترکیبی از سیاه و سفید ، یک رنگ خنثی محسوب می‌شود و در سایه روشن می‌تواند به زیبایی سایر رنگ‌ها را تقویت کند.

سفید دلالت بر سادگی و خلوص دارد. از آنجا که رنگ سفید فاقد همه رنگ است ، به عنوان یک زمینه تمیز برای تابلوهای رنگارنگ یا نمایشگرهای جالب عمل می‌کند. مانند سایه روشن خاکستری ، یک دیوار سفید مانند یک پالت عمل می‌کند که می‌توانید روی آن از رنگ‌های دیگر استفاده کنید تا جلوه بسیار خوبی داشته باشد.

رنگ سیاه برداشت کلی از قدرت ، اقتدار و کلاس داری ایجاد می‌کند. این به عنوان یک رنگ برای فروشگاه‌های لوازم الکترونیکی فروشگاه زنجیره‌ای (مانند تلفن‌های همراه و رایانه) و همچنین برای لباس‌های مردانه مناسب است. در دوزهای کم ، رنگ سیاه یک روش بسیار موثر برای جلب توجه به برخی از محصولات است.

به عنوان مثال ، در فروشگاه‌های مرسوم ، مد و لباس که لباس و لوازم جانبی می‌فروشند ، می‌توانید از رنگ مشکی برای برجسته کردن کالاهای ترخیص کالا و کالاهای جدید با قیمت بالا استفاده کنید.

بهترین رنگ برای فروشگاه زنجیره ای

چرا انتخاب بهترین رنگ برای فروشگاه زنجیره ای در طراحی داخلی فروشگاه مهم است؟

 • وقتی نوبت به فروش می‌رسد ، نمایش فروشگاه‌های زنجیره‌ای چیزی فراتر از زیبا نشان دادن است.
 • 73٪ از تصمیمات خرید در فروشگاه گرفته می‌شود.
 • مشتریان بالقوه در عرض 90 ثانیه از ورود به یک فروشگاه ، ناخودآگاه قضاوت می‌کنند.
 • 62٪ -90٪ از برداشت‌های اول براساس رنگ است.
 • اگر از زیبایی استفاده نکنند ، 52٪ از خریداران به فروشگاه بر نمی‌گردند.
 • 93٪ از تصمیمات خرید بر اساس ظاهر بصری است.
 • تبلیغات رنگی 42٪ بیشتر از سیاه و سفید خوانده می‌شود.
 • در مورد تأثیرات غیرمستقیم بر نام تجاری و محصول شما:
 • رنگ تا 80٪ شناخت برند را افزایش می‌دهد.
 • رنگ با افزودن محرک اضافی برای مغز ، حافظه را تقویت می‌کند.

رنگ همچنین می‌تواند در هزینه‌های عملیاتی شما صرفه جویی کند. به ویژه گرمایش و سرمایش. به گفته سالی آگوستین ، Ph.D. ، روانشناس محیط زیست و متخصص در زمینه طراحی فرد محور ، “رنگ دیوار در واقع می‌تواند نحوه درک فرد دما از دما را تغییر دهد.”

به عنوان مثال ، رنگ‌های گرم مانند زرد ، نارنجی و قرمز باعث می‌شود مردم فکر کنند اتاق گرم‌تر از حد واقعی است. از طرف دیگر ، رنگ‌های سرد مانند سبز ، آبی و بنفش روشن می‌توانند احساس سردتر بودن را در افراد ایجاد کنند.

 

 

استفاده از رنگ‌ها برای جذب بازار هدف فروشگاه فروشگاه زنجیره‌ای شما

به عنوان یک قاعده کلی ، خریداران جوان تر با شدت بیشتری به سمت رنگ‌های روشن و پررنگ جلب می‌شوند ، در حالی که خریداران مسن خریدهای ظریف را ترجیح می‌دهند.

اگر محصول شما به عنوان خرید انگیزه ای بهترین عملکرد را دارد ، بهترین رنگ برای فروشگاه زنجیره ای شما این است که از رنگ‌های سیاه ، آبی یا نارنجی قرمز در نمایشگر خود استفاده کنید.

آیا خریداران بودجه را هدف قرار داده اید؟ از رنگ سرمه ای یا سرمه ای استفاده کنید. آیا محصول شما در درجه اول خریداران زن را هدف قرار می‌دهد؟ آبی ، بنفش و سبز بهترین رنگ برای فروشگاه زنجیره ای شماست. از نارنجی ، قهوه ای و خاکستری دور باشید.

اگر مردان را هدف قرار دهید ، با آبی ، سبز و سیاه به خوبی عمل خواهید کرد ، اما نه با قهوه ای ، نارنجی یا بنفش.

روانشناسی رنگ فردی در طراحی داخلی فروشگاه فروشگاه زنجیره‌ای

طبق گفته Cestrian ، یک شرکت ارتباطات تجاری بصری ، “مغز انسان برای پیمایش در محیط فروشگاه زنجیره‌ای طراحی نشده است. اما محیط فروشگاه زنجیره‌ای به دقت ساخته شده است تا از ویژگی‌های مغز انسان استفاده کند. ” روش دیگر برای قرار دادن این مسئله این است که تصمیم خرید با مغز گرفته نمی‌شود.

در عوض ، مغز برای توجیه خرید وجود دارد. بیایید بررسی کنیم که چگونه رنگ‌های فردی پاسخ‌های خاص ایجاد می‌کنند و چگونه می‌توانید از آن‌ها برای تجارت خود استفاده کنید:

قرمز توجه را جلب می‌کند ، ضربان قلب را افزایش می‌دهد و تصمیمات سریع را بر می‌انگیزد. به همین دلیل قرمز بهترین رنگ برای فروشگاه زنجیره ای برای بسته بندی و تابلوها برای فروش و افت شدید قیمت است. دلیل دیگر اینکه رنگ قرمز برای فروش عالی است؟ این تفکر تحلیلی را کاهش می‌دهد ، که به معنای خرید انگیزه بیشتر است.

صورتی پس از جنگ جهانی دوم به رنگ واقعی دختران تبدیل شد. این رنگ در درجه اول برای محصولات زنانه ، هدایای زنانه یا حتی کارت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به نظر می‌رسد که رنگ صورتی ، که بلافاصله مردم را به فکر چیزهای زیبا می‌اندازد ، خریداران را ترغیب می‌کند که مخصوصاً در حوالی تعطیلات مانند روز ولنتاین ، برای دوست دختر ، همسر یا مادر خود هدیه بخرند.

نارنجی مردم را خوشحال می‌کند. این رنگ انرژی و اشتیاق است و روی افراد تأثیر مثبت می‌گذارد. نارنجی انگیزه آور است ، از این رو بسیاری از مارک‌های تناسب اندام دیگر از آن استفاده می‌کنند. این رنگ پس از آن به خوبی برای محصولات تناسب اندام ، مانند لباس ، تجهیزات بدنسازی ، مکمل‌ها و موارد دیگر مناسب خواهد بود.

حا با بررسی رنگ‌ها و تاثیرات آن‌ها در محیط های متفاوت می‌توانید با توجه به محیط فروشگاه خود بهترین رنگ برای فروشگاه زنجیره ای خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *