مقالات آموزشی

نحوه طراحی و دکور چیدمان مغازه سوپرمارکت کوچک

دکور چیدمان مغازه سوپرمارکت کوچک

دکور چیدمان مغازه سوپرمارکت کوچک

همانطور که میدانید، استفاده حداکثر از یک فروشگاه سوپرمارکت کوچک به معنای استراتژیک بودن در مورد نحوه طراحی فضا و سازماندهی کالاهای خود است. در اینجا چند روش ساده و مقرون به صرفه برای دکور چیدمان مغازه سوپرمارکت کوچک و به حداکثر رساندن فضای سورمارکت وجود دارد:

دکور چیدمان مغازه سوپرمارکت کوچک

1. دیوار را نقاشی کنید.

رنگ آمیزی یک دیوار به رنگ پررنگ یک روش مقرون به صرفه و موثر است که علاوه بر روح دادن به فضا‌، باعث بزرگتر جلوه دادن آن نیز ‌می‌شود. لیبی لنگدون‌، کارشناس طراحی HGTV و نویسنده کتاب راه حل‌های کوچک فضایی لیبی لنگدون‌، ‌می‌گوید: یک دیوار پررنگ توهم عقب نشینی در فضا را ایجاد ‌می‌کند. قرار دادن پارچه یا کاغذ دیواری چاپی رنگارنگ بر روی یکی از دیوارها روش دیگری برای طراحی سوپرمارکت کوچک و دستیابی به همان اثر است‌، در حالی که بافت‌ها و الگوهای چشم نوازی را نیز به فروشگاه خود اضافه ‌می‌کنید.

 

 

2. جلوه‌های‏ی مانند پنجره ایجاد کنید.

پنجره ‌می‌تواند فضای کوچکی را باز کند و بزرگتر به نظر برسد. در یک فروشگاه با دکوراسیون قدی‌می‌و یک فروشگاه لوازم جانبی مد در استن وود‌، واشنگتن‌، صاحبان فضای پنجره‌ها را به دیوارهای جدا کننده دو اتاق کوچک برش دادند تا احساس هوای بیشتری ایجاد کند. در یک اتاق دیگر‌، مالک مشترک Marybeth Sande پانل‌های سفید را از طریق یک دیوار کامل قرار داد‌، و توهم پنجره‌ها را ایجاد کرد. همچنین آویختن پرده به دور آینه‌های بلند و باریک روش دیگری برای ایجاد جلوه پنجره است. “این یک توهم از نور و حرکت بیشتر در یک فضای کوچک است.”

3. به چیدمان عمودی فکر کنید.

نمایش موارد در سطوح مختلف در طراحی سوپرمارکت کوچک فضا را به حداکثر ‌می‌رساند و از نظر بصری برای مشتریان جذاب است. آویز قفسه بندی در سطوح مختلف ساده ترین راه برای دستیابی به این اثر است. پ شما همچنین ‌می‌توانید پرده‌ها و سایر موارد را از سقف تا کف نصب کنید تا چشم را به سمت بالا بکشید و حس فضای بزرگتری را ایجاد کنید.

4- از نگاهی بهم ریخته پرهیز کنید.

شما باید کالاهای بیشتری اضافه کنید اما با استفاده از رنگ‌های خنثی مانند عاج و خاکستری برای مبلمان و وسایل بزرگتر از ظاهر نامرتب جلوگیری کنید. سپس فضا را با وسایل کوچکتر با رنگ روشن مانند گلدان و بالش برجسته کنید. همچنین کالاهای خود را خیلی نزدیک به هم شلوغ نکنید.

 

محصول پیشنهادی : قاب A3 تا A6

 

5. فراتر از قفسه بندی حرکت کنید.

قفسه بندی ‌می‌تواند یک روش بسیار موثر برای استفاده بیشتر از فضای دیوار در دکور چیدمان مغازه سوپرمارکت کوچک شما باشد‌، اما همچنین ‌می‌توانید روش‌های خلاقانه و صرفه جویی در فضا برای نمایش محصولات را پیدا کنید. مثلا به جای یک تخته کف بزرگ برای جواهرات و سایر وسایل کوچک‌، خرید یک تابلوی نقاشی قدی‌می‌را در یک قاب آراسته و کشش بوم در پارچه توصیه ‌می‌شود تا یک تخته چوب پ غول پیکر برای محصولات.

6. از قفسه‌های باز به عنوان تقسیم کننده استفاده کنید.

تقسیم قسمت‌های مختلف یک مغازه کوچک چالش برانگیز است‌، اما قفسه‌های بلند و باز ‌می‌تواند یک روش موثر برای تقسیم فضا‌، و همچنین نمایش محصولات و ایجاد حس و حال خوب باشد. قفسه‌های باز نیز انعطاف پذیر هستند و به شما امکان می‌دهند هم طرح و هم کالاها را به راحتی تغییر دهید.

7. فضای خود را به روش‌های مختلف روشن کنید.

نورپردازی در هر فروشگاه خرده فروشی مهم است‌، اما به خصوص در چیدمان سوپرمارکت کوچک بسیار مهم است. اگر گوشه ای از فروشگاه شما به خوبی روشن نباشد‌، آن متر مربع همان اندازه گمشده است. توصیه می‌شود از ترکیبی از چراغ‌ها، لامپ‌ها‌، قلاب‌های متحرک و چراغ‌های تصویری استفاده کنید. این مخلوط نه تنها اطمینان حاصل می‌کند که کل فضای شما به خوبی روشن شده است‌، بلکه باعث ایجاد جذابیت و تنوع می‌شود.

دکور چیدمان مغازه سوپرمارکت کوچک

برنامه ریزی نمایش محصول و کالا

اکنون که شما از دکور چیدمان مغازه سوپرمارکت کوچک آگاه شدید، وقت آن است که برنامه‌ریزی نحوه قرار دادن محصولات خود را شروع کنید. مهم است که زمان زیادی را برای برنامه ریزی قرار دادن محصول خود صرف کنید‌، زیرا اگر این کار به درستی انجام شود‌، مشتریان معمولاً یکی دو چیز اضافی را در بین راه انتخاب می‌کنند تا آنچه را که واقعا نیاز دارند‌، بدست آورند. همچنین پیدا کردن محصولی که ‌می‌خواهند خریداری کنند آسان تر خواهد بود.

در اینجا چند نکته تجاری عمو‌می ‌آورده شده است که برای اکثر مشاغل کوچک اعمال ‌می‌شود‌، صرف نظر از نوع طرح طبقه ای که انتخاب ‌می‌کنید:

1. پرمصرف ترین محصولات را در پشت فروشگاه قرار دهید

در طراحی سوپر مارکت این امر مشتریان را مجبور ‌می‌کند تا در مسیر خرید شیر‌، دستمال توالت یا نان‌، از تمام مناطق بزرگ عبور کنند. خواهید فهمید که مشتریان همیشه یکی دو مورد اضافی را که فراموش کرده اند یا در طول مسیر متوجه نشده اند به آن نیاز دارند‌، بر‌می‌دارند.

 

 

2. مسیر را به قسمت عقب فروشگاه با موارد حاشیه بالا ترسیم کنید

وسایل دارای علامت گذاری بالا و نمایشگرهای کف‌را در امتداد مسیر کالاهای با حجم بالا در پشت فروشگاه خود قرار دهید.

3. کالاهای فصلی و کالاهای کوچکتر را در جلوی فروشگاه خود قرار دهید.

این آیتم ها را در فصل خاص خود در جلو فروشگاه‌های خود نگه دارید. شما نباید در سهام خارج از فصلی که برای فروش باید علامت گذاری کنید‌، گیر کنید. اگر کالاهای فصلی کافی ندارید‌، اقلام کم حاشیه بالاتر مانند آدامس‌، آب نبات یا لوازم جانبی را در قسمت جلو طراحی سوپر مارکت قرار دهید. اینجاست که احتمالاً خریدهای ناگهانی اتفاق ‌می‌افتد.

4- کالاهای عمو‌می ‌و مواد غذایی را در دو طرف جداگانه فروشگاه قرار دهید

این امکان را به مشتریان ‌می‌دهد تا با مکان قرارگیری محصولات در فروشگاه شما آشنا شوند. شما ممکن است فروشگاه خود را در بخش‌ها و دسته بندی‌ها در نظر بگیرید تا مشتریان بدانند از کجا محصول را در فروشگاه شما پیدا کنند.

5- مشتریان هنگام ورود همیشه به راست ‌می‌چرخند

سمت راست یک فروشگاه بعد از ورودی معمول ترین جهتی است که مشتریان ‌می‌چرخانند‌، بنابراین از مهمترین فضای تجاری است که باید استفاده کنید. همیشه اقلام پر مصرف را در این نقاط قرار دهید.

 

دسته پیشنهادی : قاب ها و پایه ها

 

6. هرگز وسایلی که ریسک سرقت زیاد دارند را در پشت فروشگاه خود قرار ندهید

پشت فروشگاه شما معمولاً آسانترین مکان برای سرقت است زیرا پنهان ترین قسمت فروشگاه شماست. وسایل مانند لوازم آرایشی و بهداشتی و مو را در نزدیکی صندوق‌های پول و مکان‌هایی نگهداری کنید که از چندین نقطه فروشگاه شما به راحتی قابل مشاهده است. همچنین‌، مطمئن شوید که نمای واضحی از پشت فروشگاه یا دوربین‌های امنیتی دارید. هرکسی که به دلیل سرقت ضرر کرده باشد به شما خواهد گفت که پیشگیری ارزش آن را داشته است.

دکور چیدمان مغازه سوپرمارکت کوچک

نکات نحوه نمایش کالاها در دکور چیدمان مغازه سوپرمارکت کوچک

در اینجا خلاصه ای از نکات در مورد نحوه نمایش کالاها در دکور چیدمان مغازه سوپرمارکت کوچک آورده شده است:

در طراحی سوپرمارکت کوچک محصولات خود را بر اساس راهروها یا گروه‌های راهروها دسته بندی کنید‌، بدین معنی که شما باید در سراسر فروشگاه خود دپارتمان‌هایی داشته باشید تا ظاهر و احساسی ثابت داشته باشید.

 

 

– اقلام حاشیه بالا را در جلوی فروشگاه خود قرار دهید. این موارد شامل موارد زیر است:

  • نمایشگرهای عینک آفتابی
  • بازگشت به وسایل مدرسه
  • نوشابه و آب نبات
  • باتری و وسایل الکترونیکی کوچک

– مواد مصرفی و کالاهای روزمره را در پشت فروشگاه خود قرار دهید. همه به حوله‌های کاغذی‌، دستمال توالت احتیاج دارند. قرار دادن این اقلام با حجم بالا در پشت فروشگاه شما به مشتریان امکان ‌می‌دهد محصولات دیگر را هنگام رفتن به قسمت عقب مورد توجه قرار دهند و به شما فرصت بیشتری برای فروش بیشتر ‌می‌دهد.

– محصولات فصلی را در انتهای راهروهای داخلی و همچنین در سمت راست فروشگاه خود قرار دهید. برای به حداکثر رساندن فروش‌، سعی کنید چندین کالای حاشیه ای و فصلی را با هم مخلوط یا “کالای متقابل” کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *